ALTINOVA’DA AİLE VE KADINA ŞİDDET PANELİ

ALTINOVA’DA AİLE VE KADINA ŞİDDET PANELİ
Yayınlama: 15.04.2023
A+
A-

Altınova Kaymakamlığı bünyesinde Altınova İlçe Müftülüğü organizesinde; Altınova İlçe Jandarma Komutanlığı, Altınova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla, “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” konulu panel düzenlendi.

Konuşmacılar da kadın

Panelde; Altınova İlçe Müftülüğünde görevli Vaize Zuhal Özkartal, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Sibel Diler, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Başçavuş Zuhal Yazıcı Uzel ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Polis Memuru Rüya Gündoğdu konuşmacı olarak katıldı.

Önemli konular

Panelde; Aile İçi Şiddetle Mücadelede Dini Referanslar, Aile İçi İletişim, İletişim Engelleri, Öfke Kontrolü ve Çatışma Çözümü ve 6284 sayılı kanun ile ilgili konulara değinildi. Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine karşı öncelikle eğitimin önemine vurgu yapılarak bireylerin duygu, düşünce ve karakter gelişiminde, insani, toplumsal ve manevi değerlere vereceği önemin temellerinin güçlü atılabilmesi adına bu temelin ilk basamağı olan aile eğitiminde ebeveynlere düşen öneme vurgu yapıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.