AMAN DİKKAT.. “LALE ABLA UYARIYOR”

AMAN DİKKAT.. “LALE ABLA UYARIYOR”
Yayınlama: 31.07.2022
A+
A-

Yeni Yaşam Engeliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, engellilerin adını kullanarak satış yapan ticaret şebekelerine karşı vatandaşların uyanık olması gerektiğini söyledi.  

Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, iş ve ev adreslerini kapı kapı dolaşarak, engelliler, kimsesiz çocuklar yararına dergi, kalem gibi şeyleri sattığını iddia eden satıcılara karşı vatandaşları uyardı. Doncurmacı, “Kuruluşu olan, makbuzla bağış kabul eden hiçbir dernek kapı kapı gezerek insanlardan yardım istemez” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZ BU KONUDA UYANIK OLSUNLAR’

Dolandırıcıların, özellikle belirli gün ve haftaları takip edip, elindeki ürünleri duygu sömürüsü ile sattıklarını söyleyen Dondurmacı, “Şu ilde şu yaşta bir bebek için yardım topluyoruz, engelli bir vatandaşa akülü sandalye alacağız vs. gibi kalıplaşmış ifadelerle insanları kandırıyorlar. İnsanların vicdanlarıyla oynayan bu suç şebekeleri ellerinde dergi, kalem gibi ürünleri pazarlayarak engelli dernekleri adına satış yaptıklarını söylüyorlar. Ellerinde yeterli evrakların ve izinlerin olduğunu ifade ediyorlar, ancak bir belge çıkarıp üzerine kaşe vurmak çok kolay bir şey. Engeliler adına duygu sömürüsü yapıp, şirketler kazanıyor. Engellilerin ismini kullanan ticaret şebekelerine inanmayın. Bizler resmi dernekler olarak böyle bir yardım da bulunmayız. Bağışçılarımız gönüllük usulü ile bizlere gelir, makbuz karşılığında bağışlarını yaparlar. Vatandaşlarımız bu konuda uyanık olsunlar. Böyle bir durumla karşılaştığında ise polise haber versinler” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.