VİDEO HABER: YALOVA’DA, KÖYLÜLERDEN ‘İLGİNÇ’ PROTESTO

VİDEO HABER: YALOVA’DA, KÖYLÜLERDEN ‘İLGİNÇ’ PROTESTO
Yayınlama: 24.07.2023
A+
A-

Yalova’nın Kirazlı köyünde, haftalardır su sıkıntısı yaşadıklarını iddia eden köylüler, köy yolunu besici inekler ile trafiğe kapatarak sıra dışı bir eyleme imza attılar.

Kirazlı köyünde yaklaşık iki aydır yaşanan su kesintileri nedeniyle iki büyükbaş hayvanının öldüğünü iddia eden Metin Aslan, ineklerini köy girişine getirerek köy yolunu kapattı. Arslan, büyükbaş hayvanlara pet şişeyle su içirdi. Köylülerden ve çevre köylerden Arslan’a destek gelince yaklaşık 100 kişi köy yolunda eyleme başladı.

Yetkililerin su kesintisi hakkında açıklama yapmadığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını belirten Aslan, bu süreçte iki ineğinin hastalık yaşamadan öldüğünü, nedeninin ise susuzluk olabileceğini dile getirdi.

Kirazlı Köyü Muhtarı Mustafa Temel ise yaşanan su kesintileri nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirterek, “Bir gün su geliyor, bir gün gelmiyor, artık yeter sene 2023 ayıptır.” dedi. Eyleme katılan vatandaşlar da ‘susuzluğumuz bitsin, su istiyoruz’ sloganları attı.

Bölgeye gelen jandarma ekipleri, trafikte aksama olmaması için sürücüleri farklı güzergâhlara yönlendirdi.Yetkililerden sorunun çözümü için söz alan vatandaşlar eylemlerine son verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.