ATIK MALZEMELERDEN OYUNCAK ÜRETİLECEK

ATIK MALZEMELERDEN OYUNCAK ÜRETİLECEK
Yayınlama: 26.06.2023
A+
A-

Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Lisesi öğretmen ve öğrencileri, çok önemli ve anlımlı bir projeye imza atıyor.

Altınova ÇPL. Öğrencileri atık malzemelerden oyuncak üreterek, ihtiyaç sahibi ve köy anaokullarında eğitim öğretim gören çocuklara dağıtacak.

Çocuk Gelişimi Atölyesinde üretilecek

Projeyle ilgili bilgi veren Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Lisesi (ÇPL) Müdürü Volkan Hışır, “Okulumuz bünyesinde bulunan Çocuk Gelişimi Atölyesinde, atık malzemelerden oyuncak üretimi yapılacaktır. Genel amacımız ihtiyaç sahibi okullara ve hanelere yardımcı olmaktır. Üretilen oyuncakların bir kısmının satışa sunularak elde edilen gelirle gıda malzemesi alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak, bir kısmı ise köy anaokullarına gönderilecektir.

Katkı sağlayan okullar

Kendi okul öğrencilerimizin dışında ilçemizde yer alan diğer okulların öğrencilerinin bu projeye katkılarını sağlamak için ortaokullar ve liselerden en fazla 10 kişi olmak üzere gönüllü öğrenciler, belirlenecek gün ve saatte okulumuza geleceklerdir. Projemize; Hacı Ali Saruhan Ortaokulu, Piayalepaşa Ortaokulu, Altınova Anadolu Lisesi, Altınova İmamhatip Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, Altınova Anadolu Lisesi, Altınova Halk Eğitim Merkezi katkı sağlamaktadır.

Kullanılmayan eşyalardan yararlanılacak

Evlerinde kullanmadıkları eski polar, keçe, yumuşak kumaş vb. doldu oyuncak yapımı için gerekli olan ana malzemeleri yanlarında getirmeleri istenecektir. İhtiyaç duyulabilecek diğer malzemeler okulumuz tarafından sağlanacaktır.

Oyuncak üretilecek

Organizasyonda görevli öğretmenler ve bölüm öğrencilerince birlikte atık ürünlerden oyuncak üreteceklerdir. Üretim sırasında Altınova Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinden dikiş işlemleri için yardım alınacaktır. Ortaya çıkan ürünler kurumumuzca muhafaza edilecek olup, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de onayı ile Nisan ayının 2. Haftası sergilenecektir.

Gelirler, köy anaokullarına

Sergileme sürecinden sonra yapılan oyuncakların bir kısmı köy okullarına gönderilmek için okulumuzda muhafaza edilirken, bir kısmı Muhasebe ve Finansman öğrencilerinin Koordinatörlüğünde satışa sunulacaktır ve satış sonrasında ede edilen gelir tutanakla okul müdürü tarafından muhafaza edilecektir. Satışı gerçekleşmeyen oyuncaklar da öncesinde ayrılan diğer oyuncaklarla birlikte öncelikle ilçemiz köy anaokullarına olmak üzere hediye edilecektir.

Tüm bilgiler resmi sitede

Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Kurum için belirtilen tarih ve saatte okulumuza gelen öğrencilerle tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapılarak ardından üretimin yapılacağı atölyelere geçilecektir. Satış işlemi ve gelirlerle ilgili bilgiler okulumuzun http://bulentozyuruk.meb.k12.tr/ internet sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca tüm gelir ve varsa yapılan bağışlar katılımcı okullara bildirilecektir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.