BAŞKAN SİLPAGAR:’FARKI DAHA DA ARTTIRACAĞIZ’

BAŞKAN SİLPAGAR:’FARKI DAHA DA ARTTIRACAĞIZ’
Yayınlama: 12.01.2024
A+
A-

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Ali Murat Silpagar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Silpagar, gazetecilere teşekkür ederek, Çiftlikköy’ün gelişimi ve başarıları hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı, Çiftlikköy’ün Yalova’nın ilgi odağı haline geldiğini, altyapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını ve sosyal tesislerin sayısının artacağını belirtti. Ayrıca, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne yeni bir pazar yerinin kurulacağını duyurdu ve 31 Mart 2024 seçimlerine ilişkin olarak “Seçimi net kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Çiftlikköy Belediyesi Saklı Bahçe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde konuşan Silpagar, tüm basın mensuplarının gününü kutladı ve 10 yıldır süren iş birliklerinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Başkan, 2014-2019 dönemindeki hizmetleriyle Çiftlikköy’ü Yalova’nın ilgi odağı haline getirdiklerini ve bu başarıyı devam ettirmeyi hedeflediklerini belirtti. Silpagar, “2019 dönemindeki seçimde aday adayları sayısı 8-9 civarındaydı bu dönemden daha fazlaydı. Çok başarılı olduğu için aday adayı sayısı fazla diyende oldu, diğer şekilde değerlendirenlerde oldu. Halkımız ve genel merkezimiz bizi 5 yılda bir aday gösteriyor, halkımızda takdir ederse 5 yıllık sürecimiz başlıyor ve bitince de süreç yenileniyor. Yine yenilenen bir sürece geldik, başarı ya da başarısızlık değil. Başarıdan kasıt hizmetse bir problem olduğunu zannetmiyorum. Biz hizmet odaklı gidiyoruz, seçimlerde şunu demiştik 2014-2019 seçimlerinde. Çiftlikköy ilgi odağı olacak, odak belediyeciliği yapacağız dedik ve bunu başardık mı? Siz kendiniz karar verin. Çiftlikköy, Yalova’nın ilgi odağı oldu mu? Kafeleriyle, imarlarıyla, sosyal tesisleriyle, sahilleriyle, temizliğiyle, OSB’leri ile sanayisi ile oldu mu oldu işte başarı budur. 2014 yılından bu zamana kadar altyapı çalışmalarımız devam ediyor ve yüzde 90 düzeylerinde tamamladık, özellikle su altyapısı. İmar çalışmalarımızı geçen dönem tamamladık. Biz OSB’lere 2014 yılından beri hazırlanıyoruz bu yeni bir şey değil ve biz 2014 yılında seçime giderken, ben Çiftlikköylüyüm ve buranın bütün eksikliklerini çıkarttım. Bu eksiklikleri her dönem tamamladım. İlk dönem altyapı, sahil, imar çalışmaları, temizlik, park bahçe, belediyenin kurumsallaşması gibi konularda biz zaten elimizi değdik ve başarılı olduğumuza inanıyorum. Bu dönemde de 2 ila 2,5 yıl süren koronavirüs pandemisi dolayısıyla tamamen sağlık odaklı çalıştık. Halkımızın sağlığı her şeyin üstündedir diyerek. Fakat bu dönemde de yine güzel işler başardık. Sahil yolları olsun dere kenarları olsun dere ıslahları olsun. OSB’ler içerisindeki protokollerle 5 fakültenin OSB’lere taşınması, Çiftlikköy’ün teknik fakülteler kenti olması için bu tip çalışmalar yaptık. Bu dönemde de bize nasip olursa, gördüğümüz eksiklikleri bitirmek için çalışacağız. Çiftlikköy her açıdan tamam olmuş bir şehir olacak. Çiftlikköy’ün eski hali yeni hali diye bakacak olursanız çok şeyin değiştiğine şahit olursunuz. Mesela geldiğimiz sene kendi kafemizde basın toplantısı yapamıyorduk, Özdilek’te yapıyorduk. Şu anda belediyenin kendi sosyal tesislerinde toplantılarımızı yapıyoruz ve sosyal tesislerimizin sayısı artacak” dedi.

İlk kez müjdeledi

Başkan Silpagar, Çiftlikköy’ün kültürel ve sosyal alanlarda da gelişmeye devam ettiğini belirterek, Millet Bahçesi’nde yapılan çalışmaların yüzde 80’inin tamamlandığını ve kültür-sanat ağırlıklı bir kafe açacaklarını açıkladı. Ayrıca, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne yeni bir pazar yerinin kurulacağını duyurarak, istihdam ve kalkınma çalışmalarına da değindi. Silpagar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Millet Bahçesi’ndeki çalışmaların yüzde 80’i bitti ve yolun başına da güzel bir kafe yapıyoruz. Fakat bu kafe biraz kültür sanat ağırlıklı olacak. İnsanlarımızın saz söz çaldığı, bir tarafta çayını kahvesini içtiği kültürel ağırlıklı bir yer olacak. Biliyorsunuz İhlas Evleri’ne girdik oradaki mesire alanı tesisimiz biraz daha büyük olacak restoran-kafe gibi. Hemen hemen her mahallemizde kafelerimiz, sosyal tesislerimiz olmuş olacak. Tabi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yere buradan duyuralım bir pazar yeri daha geliyor. TEDAŞ’ın yanında boş arazi var oraya yolu getirdik ve o alana kuracağız. Büyük bir pazar alanı olacak. Butik dediğimiz ama ondan daha büyük, halkımızın sebze-meyve yiyecek aldığı ne varsa o kadar tezgahla pazar yeri olacak. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ikamet eden sakinlerimizin artık kendi pazar yerleri olacak.”

“Farkı daha da arttıracağız”

31 Mart 2024’teki seçimlere ilişkin olarak Silpagar, Cumhuriyet Halk Partisi adayıyla ilgili polemiğe girmemekle birlikte, seçimi net kazanacaklarına inandığını söyledi. Başkan Silpagar, “Biz bu seçimde farkı daha da arttıracağız. Allah’ın izniyle seçimi net kazanırız buna şüphem yok” ifadelerini kullandı. İlçede istihdama yönelik ne gibi çalışmalar yapılıyor şeklindeki soruyu yanıtlayan Başkan Silpagar, “Çiftlikköy OSB’leri, sanayisi ve fabrikalarıyla beraber biliyorsunuz sadece Çiftlikköy’ün değil, bölgenin istihdamını sağlayan ilçelerden bir tanesi. Böyle de gidecek. Herhangi bir fabrika açıldığında ki 300 fabrika açılacak ve büyük bir çoğunluğu açıldı. Sadece Çiftlikköy’ün değil bölgeye hitap edecek. Çiftlikköy dışarıya da istihdam sağlayan bir ilçe konumunda. Ben neyi yapamadığımı söyleyeyim sizlere Çiftlikköy Belediyespor’u 3. Lig’e çıkartamadık, niyetimiz o. Altyapıdaki çocuklarımızla inşallah başarılı olacağız. Her şehir büyüyen bir çocuk gibi. Büyüdükçe ona göre ihtiyaçlar artıyor, Çiftlikköy’ün de her büyüdüğünde ihtiyacı artacaktır. Biz belediyelerde bu ihtiyaçları karşılamak için çalışacağız. Yapmak istediğim en önemli şey büyük bir kültür merkeziydi, onun da peşini bırakmış değilim. Tiyatrosuyla, sinemasıyla, kültür alanlarıyla büyük bir kültür merkezi hayalimiz var” dedi.

Silpagar sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bizim 2500 civarında sporcumuz var. Bunların içerisinde dünya ve Türkiye şampiyonu sporcularımız mevcut. 2500 civarında da kursiyerimiz var. Çiftlikköy Belediyesi bir ilçe belediyesi, yüzde 10’u gençlerin ve kurs yapmak isteyen insanların, yüzde 10 olan bu insanlarımızla birebir temas halindeyiz. 2500 altyapı sporcusu demek yaklaşık 200 aileye dokunmak demek. 2500 civarında da kurs alan kursiyerlerimiz demek yaklaşık 4000 aile, yaklaşık 20 bine yakın Çiftlikköy halkına direkt temas içerisindeyiz. Nüfusumuz 40 bin civarında ve belediye olarak bunun yarısıyla temas halindeyiz, spor ve kurslarla. Başarı ve başarısızlık nereden baktığınıza bağlı. Baktığınız yer hizmet odaklıysa başarılıyız, bizim sözlerimizse başarılıyız ama başka bir yerden bakılıyorsa o polemiklere de biz girmeyiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.