BAŞKAN TUTUK’A ANKARA’DA ÖNEMLİ GÖREV

BAŞKAN TUTUK’A ANKARA’DA ÖNEMLİ GÖREV
Yayınlama: 31.05.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Türkiye’deki bin 391 belediyeyi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB), encümen üyesi olarak seçildi.

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, yerel yönetim hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2023 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan seçimlerden encümen üyesi seçildi.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısına katılan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk; Yeni dönem başkanlık, başkanlık divanı ve encümen üyeliği için oy kullandı. 2022 yılı faaliyet raporlarının ve gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda daha sonra encümen üyelerinin seçimi yapıldı. Başkan Tutuk, seçimler sonucu encümen üyesi oldu. Tutuk, TBB’nin yürütme kurulunda yerini aldı.

Oylama sonucu encümen üyeliğine seçilen Başkan Tutuk, katılımcılara teşekkür etti. Tutuk, “Ankara’da gerçekleştirdiğimiz TBB Meclis Toplantısı’nda encümen üyesi olarak şahsımı seçen kıymetli belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen Balıkesir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ı da ayrıca tebrik ediyorum. Birlik, beraberlik ve uyum içerisinde belediyeciliğin ve yerel hizmetlerin geliştirilmesi için çalışma yürüteceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.