‘BELEDİYEYİ SOYDURANLAR, ŞOV PEŞİNDE’

‘BELEDİYEYİ SOYDURANLAR, ŞOV PEŞİNDE’
Yayınlama: 17.08.2022
A+
A-

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova’da gerçekleşen provakatif hareketleri hoş karşılamadıklarını ve Yalova Belediyesi’ni soydurmuş kişilerin milletvekili toplayarak şov yaptıklarını belirterek, sert açıklamalarda bulundu.

PROVAKATİF’ HAREKETLERİ HOŞ KARŞILAMAYIZ’

Belli zihniyetin siyasi hareketlerini hoş karşılamadıklarını da ifade eden AK Parti Yalova İl Başkanı Bağatar, ‘ 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünde, böyle anlamlı bir günde siyasi menfaat elde etmek uğruna yapılan provokatif hareketleri hoş karşılamadığımızı belirtmek isterim. İlimize hiçbir hizmeti olmayan, Yalova’ya hiçbir fayda sağlayamamış, belediyemizi soydurmuş birkaç kişi sağdan soldan topladıkları milletvekilleri ile şov yapmaktadırlar. ilimizi olası doğal afetlere hazırlama ve şehrimizin merkezinde iyi niyetle kentsel dönüşüm yapma gayretimize karşılık Sokak ortasında tıpkı gezi eylemleri benzeri Ateş yakarak ve insanları galeyana getirmeye çalışarak her zaman yaptıkları gibi ilimize ve ülkemize zarar vermeye çalışmaktadırlar. Yaşamının büyük bir kısmını bu şehirde geçirmiş bir Yalovalı olarak ilk defa yol ortasında koltukların, ağaçların, lastiklerin yakılarak sözde protokol üyeleri önünde eylem yapıldığını görmek beni son derece üzmüştür ve Yalova halkının bu tip eylemlere hoşgörü ile bakmayacağını buradan belirtmek isterim. ‘dedi.

‘MADEM YALOVA’YI SEVİYORDUNUZ.. ‘

YALOVA’da çocukların kulaklarına fısıldandığının altını çizen Bağatar, ‘Basın açıklaması ve eylem yapacağız tezgahının arkasında meydana doğru yürürken dükkanların camlarını kırın diyerek çocukların kulaklarına fısıldamakta ve her zaman olduğu gibi huzursuzluk ve provokasyonla beslenmeye çalışmaktadırlar. Tıpkı gezi eylemlerinde dertlerinin buradaki ağaçlar olmadığı gibi bugün de dertleri o mahallede yaşayan vatandaşlarımız değil buradan kin ve nefret aşılayarak siyasi rant elde etmeye çalışmaktadırlar. Madem Yalova’yı seviyordunuz, madem mahalledeki insanları çok seviyordunuz neden bu zamana kadar onlara yardımcı olacak hiçbir eylemde bulunmadınız, sadece çalıp oynadınız. Doğal afetler hayatın gerçeğidir, eninde sonunda belli aralıklarla depremler olmaktadır, bizim elimizden gelen sadece deprem olmadan ne kadar hazırlık yapabilirsek o kadar vatandaşımızın, O kadar kardeşimizin hayatını kurtarmaya çalışmaktır.’ dedi.

‘MERSİN VEKİLİ SİZİ KURTARAMAZ’

Yalova çocuğunun burnu kaynarsa, Mersin’den getirilen milletvekilinin kendilerini kurtaramayacağını da sözlerine ekleyen İl Başkani Bağatar, ‘S izi uyarıyorum siyasi menfaat için bir tek Yalova çocuğunun burnu kanarsa çok üzülürsünüz ve o Mersin den getirdiğiniz vekil sizi bu işten kurtaramaz. Tüm Yalova’nın gözü üzerinizde. Cenab-ı Allah önce ilimizi, sevdiklerimizi, ailelerimizi sonra da tüm ülkemizi depremlerden ve doğal afetlerden korusun. Bu vesileyle 1999 depreminde hayatını kaybeden çok kıymetli hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.’ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.