BİRİLERİ KONUŞUR, BİRİLERİ ‘YAPAR!’

BİRİLERİ KONUŞUR, BİRİLERİ ‘YAPAR!’
Yayınlama: 07.08.2022
A+
A-

YALOVA Bağlarbaşı Mahallesinde kentsel dönüşüm geçtiğimiz hafta ilk binanın yıkımıyla birlikte başladı. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Pazartesi gününden itibaren ise kentsel dönüşüm projesi kapsamında 55 binanın yıkımıyla devam edileceğini Gazete Akkent‘e açıkladı.

‘ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK’

17 Ağustos 199 Marmara Depremi’nin acısını hala yaşadıklarını ve bu acının tekrar yaşanmaması için tüm adımların atıldığını sözlerine ekleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk,’ 17 Ağustos 199 Marmara depremini unutmadık. Çok canlarımızı kaybettik. Bizler bu acıların tekrar yaşanmaması adına Yalova’nın en önemli sorunu olan kentsel dönüşüm sorununu çözüme kavuşturduk. Hedefimiz en kısa sürede yıkımları tamamlamak ve güvenli konutların inşasına başlamaktır. Bizlerin her zaman öncelikli görevi vatandaşlarımızın can güvenliğidir.’ dedi.

‘TAPULAR TESCİLLENDİ’

Kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte Yalova’nın kanayan yarasını saracaklarını belirten Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk,’ Kentsel dönüşüm kapsamında Bağlarbaşı mahallemizde ilk binamızın yıkımını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdik. Şimdi 55 bina kentsel dönüşüm kapsamında Pazartesi günü yıkılacak. Şuan %80 anlaşma var ve tüm tapular tescillendi. Mahalle halkının %95’i kentsel dönüşümü destekliyor. Biz Yalova’nın kanayan yarasını çözüme kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz,  Bölge halkının mağdur edilmemesi içinde geçici ikamet edilebilecek konteyner evleri kurulacak. Bizim sözümüz sözdür. İlimize ve Bağlarbaşı mahallesi hak sahiplerine şimdiden hayırlı olsun.’ diye konuştu.

‘TUTUK VE BAĞATAR’A TEŞEKKÜR EDERİZ’

Kentsel dönüşümün uzun yıllardır konuşulduğu ve can güvenliklerinden artık endişe etmeyeceklerini belirten Bağlarbaşı mahalle sakinleri,’ Yıllarca kentsel dönüşüm projesi mahallemiz için konuşuldu. Birileri konuştu durdu, birileri göreve geldi yaptı. Bizlerle beraber bu süreçte başından sonuna kadar ilgilenen AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a teşekkür ederiz. Mahallemizde yıkımlar başladı. Artık bizlerde sağlıklı ve güvenli dairelerde oturabileceğiz. Allah emeği geçenlerden razı olsun.’diye konuştular.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.