CHP’DE ‘DOĞANCI’ SESLERİ

CHP’DE ‘DOĞANCI’ SESLERİ
Yayınlama: 23.09.2023
A+
A-

Yaklaşan CHP Yalova İl Kongresi öncesi başkanlık için Erdem Doğancı adaylığını açıklayacak. Doğancı, Cumartesi günü il binasında adaylık duyurusunu yapacak.

İlçe kongreleri tamamlanan CHP Yalova’da şimdi de il başkanlığı için kongre düzenlenecek. 1 Ekim Pazar günü Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacak kongrede, ilçelerde seçilen il delegeleri yeni il başkanını seçecek.

Geçtiğimiz dönem Merkez İlçe Başkanlığı yapan Erdem Doğancı, kongre öncesinde il başkanlığı için aday olacak. Doğancı, Cumartesi günü saat 14.30’da Yalova İl Binası’nda partililerle birlikte adaylığını kamuoyuna duyuracak. Partide Erdem Doğancı dışında başka bir adayın çıkması beklenmiyor.

Partide Temmuz ayında delege seçimleriyle başlayan kongre süreci sonrasında 6 ilçede kongreler tamamlanmıştı. Altınova, Armutlu ve Termal’de mevcut başkanlarla yola devam edilirken Çiftlikköy’de Savaş Kaşıkçı, Çınarcık’ta Hasibe Birgin göreve seçilmişti.

Yönetimini oluşturuyor

Tek liste halinde gidilen Merkez İlçe Kongresi’nde Erdem Doğancı aday olmamış, Kemal Sürel yönetimi göreve getirilmişti. Doğancı’nın sürecin başından itibaren il başkan adaylığı için partinin ileri gelenleriyle görüştüğü öğrenildi.

Kongre öncesi yeni yönetimini oluşturmaya çalışan Erdem Doğancı’nın partide ön plana çıkan isimleri kadrosuna katarak güçlü bir yönetim oluşturmaya çalıştığı kaydedildi.

Yaklaşan kongrede il başkanlığı ve yönetimi kadar, kurultay delegeleri de önem taşıyor. Kongrede 6 kurultay delegesi seçilecek. Özgür Özel ve Örsan Öymen’in de genel başkanlığa aday olduğu kurultayda, delegelerin kim olacağı da merak ediliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.