ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNDE ‘SICAK’ SAATLER!

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNDE ‘SICAK’ SAATLER!
Yayınlama: 27.02.2023
A+
A-

150 milyon lira değerindeki  Camilerin, Okulların ve Sağlık ocaklarının devir edildiğini ileri süren CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, belediye meclis üyelerinin belediye binasında AK Partililer tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğradıklarını bir basın bildirisi ile kamuoyu ile paylaştı.

Yapılan açıklamada Çiftlikköy belediyesinde sık sık tatsız olayların yaşandığı açıklanan bildiride, ”AKP’li Çiftlikköy Belediyesi yaklaşık 150 milyon değerindeki okulları, camileri ve sağlık ocaklarını devretti.

AK Parti yönetimindeki Çiftlikköy Belediyesi üzerinde okulların, camilerin ve aile sağlık merkezlerinin bulunduğu birçok arazisini Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne borçlarına karşılık devretti.

Çiftlikköy Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının 1.oturumunda Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin tüm itirazlarına rağmen gündemin 4.maddesi olan taşınmazların borç karşılığı devri AK Parti grubunun oy çokluğuyla kabul edildi.

Kabul edilen teklifle birlikte belediye mülkiyetindeki arsalar Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne devredildi. Devredilen 6 arsanın 3’ünde cami,2’sinde okul ve 2’sinde aile sağlık merkezi yer alıyor.

Çiftlik Mahallesi Merkez Cami 504 Ada 1 Parsel, Sultaniye Mahallesi Sultaniye Merkez Cami 117 Ada 6 Parsel, Çiftlik Mahallesi Siteler Cami  124 Ada 1 Parsel, Sahil Mahallesi Gazi Abdurrahman İlkokulu 1938 Ada 1 Parsel ,Sultaniye Mahallesi Mehmet Akif İnan Ortaokulu 186 Ada 1 Parsel,Çiftlik Mahallesi Sağlık Ocağı 2233 Ada 4 Parsel,       Mehmet Akif Ersoy Sağlık Ocağı 472 Ada 2 Parsel

BELEDİYENİN VERGİ BORCU NE KADAR?

Toplantıda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Devlet Giray SÜYÜNÇ belediye borcunu sorunca, söz alan Mali Hizmetler Müdür V. Emel Kaya’ya belediyenin Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne olan toplam borcun yaklaşık 12 milyon TL civarında olduğunu belirtti.

Bu açıklamadan sonra mecliste elektriklenme olurken, Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Canan Engin EKE AK Partili meclis üyelerine dönerek,” yaptığınız bu satışların hesabını mahalleleriniz de yaşayan insanlara nasıl vereceksiniz, herhalde Türkiye’de camileri, okulları ve sağlık ocaklarını satarak bir ilki gerçekleştiriyorsunuz Çiftlikköy Belediyesi bu kadar mı battı da hiç borcunuz bitmedi” dedi.

ERTUNA:’İMAMOĞLU’NU ÖRNEK ALIYORUZ’

AK Parti’li meclis üyesi Ayşe Ertuna,’ siz bunca zamandır bizim önümüze birçok önerge getirdiniz bizde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu örnek alarak bu satış işlemlerini yapıyoruz’ dedi.

KAŞIKÇI:’BU KARIN AĞRINIZIN NEREDEN KAYNAKLANIYOR’

CHP Meclis üyesi Savaş Kaşıkçı, “bu karın ağrınız nereden kaynaklanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni almasından dolayı mı ? İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı icraatlardanmı kaynaklanıyor. Siz hangi mantıkla tam net cevap veremediğiniz yaklaşık 12 milyon TL civarında dediğiniz vergi borcuna karşılık 150 milyon değerindeki arsaların satış kararını alıyorsunuz!” dedi.

BİR ARSA DAHA SATILACAK

İçerisinde camilerin, okulların, sağlık ocaklarının bulunduğu yaklaşık 150 Milyon TL değerindeki arsaların AK Parti grubunun oy çokluğuyla belediyenin vergi borçlarına karşılık Yalova Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne devrinden sonra bir sonraki gündem maddesi olan gündemin 5.maddesinde Sahil Mahallesi Yalova-İzmit Karayolu üzeri Sema sokakta bulunan 2019 ada 12 parsel nolu arsanın da satılması için meclisten yetki istendi ve bu madde de AK Parti grubunun oy çokluğuyla kabul edilerek satışı onaylandı.

ERTUNA:’ SİZE NEDEN BİLGİ VERELİM Kİ?’

Gündemin 5.maddesi olan sahil mahallesi Yalova-İzmit Karayolu üzeri Sema sokakta bulunan 2019 ada 12 parsel nolu yaklaşık 15 milyon TL değerinde ki arsanın satılmak istenmesinin sebebini soran Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerine meclis başkan vekili Ayşe Ertuna size neden bilgi verelim ki diye ilginç bir cevap verdi.

CHP İLÇE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİNE TOPLANTI SONRASI SÖZLÜ VE FİİLİ SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNULDU

CHP İlçe Başkanı Çalışkanın yaptığı açıklamada, ”Çiftlikköy Belediyesi Şubat ayı 1.oturumu sonrası camilerin, okulların, sağlık ocaklarının borçlara karşılık satışına karşı çıkan İlçe Başkanı olarak bana ve CHP’li meclis üyelerimize belediye koridorlarında zabıtanın sert müdahalesiyle karşılaştı. Yaşanan gerginlik sonrası Park Bahçeler Müdür V.Engin Çağlayan ve AK Parti eski gençlik kolu başkanı aynı zamanda belediye çalışanı olan Ömer Kukul, CHP İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkana sözlü ve fiili saldırı girişiminde bulundular

ÇALIŞKAN ‘YAKINDA BELEDİYE BİNASININ YERİNİ DE SATACAKLAR’

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Çalışkan,’Ali Murat Silpagar’ın göreve geldikten sonra birçok arsa sattı. Her ay bir satış işlemi için meclisten encümene yetki verilmesini talep ediyorlar, önceki aylar da Sultaniye mahallesinde bulunan çocukların oyun oynadığı parkta ki aletleri sökerek buranın satış işlemi için meclisten yetki aldılar. Şimdi ise camilerin, okulların ve sağlık ocaklarının borçlara karşılık devri için meclisten yetki istiyorlar yakında belediye binasının bulunduğu yeri de satacaklar” dedi.

KAŞIKÇI ‘SİYASİ AHLAK DERSİ ALMALARI LAZIM’

Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi Kaşıkçı, “meclis sonrası yaşanan olaylarla ilgili AK Partili meclis üyelerine ve AK Parti eski gençlik kolu başkanına (şu anki belediye personeli)  partisi tarafından acil siyasi ahlak dersi verilmesi gerek . Yaşanan tüm bu olayların sorumlusu Ali Murat Silpagar ve AK Partili meclis üyeleridir. Belediye zabıtasının, Park Bahçeler Müdür Vekilinin ve belediye çalışanın bizlere ve ilçe başkanımıza böyle girişimde bulunma cesaretini göstermesi Ali Murat Silpagar’ın eseridir. Akılları sıra TV dizilerinde izleyip öğrendikleri üç beş hareketle ve mahalle kabadayısı tavırlarıyla bizleri korkutacaklarını sanıyorlar ama çok büyük yanılgı içersindeler. Belediye Meclisini resmen dingonun ahırına çevirdiler. Mecliste bundan sonra yaşanacak olayların tek sorumlusu da Ali Murat Silpagar ve meclis üyeleridir.”dedi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.