İL BAŞKANI GÜREL:’SALMAN VE GÜLEÇ SUÇSUZ, GÖREVE İADE BEKLİYORUZ!’

İL BAŞKANI GÜREL:’SALMAN VE GÜLEÇ SUÇSUZ, GÖREVE İADE BEKLİYORUZ!’
Yayınlama: 19.08.2022
A+
A-

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, Yalova Belediyesi’nde meydana gelen yolsuzlukla ilgili davada istenen üçüncü bilirkişi raporunun da çıktığını belirterek “Daha önceki iki rapor gibi bu rapor da Belediye Başkanımız Vefa Salman ve Belediye Başkan Yardımcımız Halit Güleç’in suçsuzluğunu kanıtlıyor. Şimdi mahkemeden beraat, bakanlıktan göreve iade bekliyoruz” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, kamuoyunun merakla beklediği yolsuzluk davası bilirkişi raporunun sonuç bölümünü paylaştı. Gürel, yaptığı açıklamada, dava süreci hakkında bilgi verirken “Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamada görevden uzaklaştırılan ve yargılanan Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın ve Belediye Başkan Yardımcımız Halit Güleç’in suçsuzluğu bilirkişi raporlarında kanıtlanmıştı. Sayıştay müfettişleri tarafından hazırlanan rapora yönelik itirazlar sonucunda mahkemece yeniden rapor aldırılmasına karar verildi. Bu kapsamda dosya Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2022/ 88 talimat dosyasıyla yeni bir heyetten rapor hazırlanması istendi.

Sayıştay E. Müfettişlerince hazırlanan ve 17/08/2022 tarihinde Yalova Ağır Ceza Mahkemesine yönelen yeni raporda da Vefa Salman ile Halit Güleç’in kusur ve ihmallerinin olmadığı 3. kez vurgulanmıştır” dedi.

İl Başkanı Gürel, artık beraat ve göreve iade beklediklerini belirterek şöyle konuştu:
“Her bilirkişi raporu diyor ki ne Vefa Salman’ın ne Halit Güleç’in yolsuzluk olayında ihmalleri veya bir kusurları yok. Daha kaç bilirkişi raporunda haklılığımızı, mağduriyetimizi tespit edilecek. Daha önceki iki rapor gibi bu rapor da Belediye Başkanımız Vefa Salman ve Belediye Başkan Yardımcımız Halit Güleç’in suçsuzluğunu kanıtlıyor. Şimdi mahkemeden beraat, bakanlıktan göreve iade bekliyoruz. Hak yerini bulacak, adalet kazanacak. Kimse unutmasın, adalet bir gün herkese lazım olacak”

Gürel, ayrıca aynı mahkemede süren 2014 öncesi AKP Dönemine ilişkin soruşturmayı da merakla beklediklerini belirterek “Mahkemece aynı suçun aynı yöntemle aynı kişiler tarafından 2014 öncesi AKP döneminde de yapıldığı tespit edilmişti. Bizim dönemimiz 3 kez aklandı. Bakalım bu konuyla ilgili AKP dönemi de aklanacak mı? Merakla bekliyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.