TECRÜBELİ SİYASETÇİ GİRAY, ADAY ADAYI OLACAK MI?

TECRÜBELİ SİYASETÇİ GİRAY, ADAY ADAYI OLACAK MI?
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

CUMHURİYET Halk Partisinin (CHP) önemli isimlerinden Sinan Giray’ın Koruköy Belediye Başkanlığına veya Yalova’dan Belediye Başkanlığına Aday Adayı olacağı iddia ediliyor.

Siyasi hayatına SHP’de başlayan, 1995 yılında Türkiye’de Cem Vakfının ilk kurucu başkanı olan ve 20 yıla yakın Yalova’da Başkanlığını, Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan, Yalova Belediye meclisinde görev alan ve CHP Yalova İl Teşkilatında önemli görevler üstlenen Sinan Giray’ın adı, son günlerde Koruköy ve Yalova Belediye Başkanlığı için sık sık geçiyor.

Siyasete son olarak CHP Yalova Milletvekili Aday Adayı olan Sinan Giray’ın, özellikle Koruköy’den Belediye Başkan Aday Adayı olması beklenirken, halkın önemli bölümü ise Giray ismini CHP’den Yalova Belediye Başkan Adayı olarak görmek istiyor.

‘MEVCUT YÖNETİMİN DEĞİŞMESİ GEREKİR’

Koruköy’de mevcut yönetimin değişmesine inandıklarını belirten vatandaşlar ise,’ Cumhuriyet Halk Partisi önemli isimleri içerisinde barındıran siyasi bir partidir. Mevcut Belediye Başkanı Kamil Yaman’ın kenara çekilip yeni isimlerin ön plana çıkmasını bekliyoruz. Sokaklarda Sinan Giray adını oldukça sık duymaktayız. Kendisi tecrübeli bir siyasetçidir. Koruköy halkı olarak Sinan Giray’ı, CHP’den Belediye Başkanlığına Aday Adayı olarak görmek isteriz.’ ifadelerine yer verdiler.

Öte yandan Sinan Giray’ın ise önümüzdeki günlerde Koruköy Belediye Başkanlığına veya Yalova Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklaması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun