NORVEÇ BÜYÜKELÇİSİ, BAŞKAN GÜREL’İN KONUĞU OLDU

NORVEÇ BÜYÜKELÇİSİ, BAŞKAN GÜREL’İN KONUĞU OLDU
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder bir araya geldi. Ziyaret kapsamında iki ülke arasındaki ilişkiler ve Yalova’nın bu ilişkilerde sunabileceği katkılar ele alındı.

Başkan Gürel; Norveç Büyükelçisi’ne Ziyaretleri için Teşekkür Ediyorum

Başkan Gürel, “Yeni haftaya, Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder ile bir araya gelerek başladık. Nazik ziyaretiyle bizleri onurlandıran Sayın Büyükelçi ile iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğini güçlendirmek için Yalova’mızın sunabileceği katkıları görüştük.” dedi.

Görüşmede, ekonomik işbirliği, kültürel projeler ve karşılıklı turizm faaliyetleri gibi konulara değinildi. Büyükelçi Gaarder, Yalova’nın potansiyelini ve stratejik konumunu takdir ederek, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin daha da güçleneceğini ifade etti. Başkan Gürel ise, Yalova’nın uluslararası platformda tanıtımı ve Norveç ile olan ilişkilerin geliştirilmesi adına bu tür ziyaretlerin önemine dikkat çekti.

Ziyaretin sonunda Büyükelçi Gaarder, Norveç’in tarihini, çiftlikleri ve evleri aracılığıyla tanıtan Norveç’in mirası isimli bir kitabı, Başkan Mehmet Gürel’e hediye etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.