ÖĞRENCİLER, HERSEK LAGÜNÜNE HAYRAN KALDILAR

ÖĞRENCİLER, HERSEK LAGÜNÜNE HAYRAN KALDILAR
Yayınlama: 21.06.2023
A+
A-

Yalova 75. yıl Ziya Gökalp İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Yalova Altınova Hersek Lagününü ziyaret ederek kuşlara hayran kaldılar.

Yalova 75. yıl Ziya Gökalp İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Vahide Güneç nezaretinde Hersek Lagününü gezerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

Bölgeyi tanıma imkânı buldular

75. yıl Ziya Gökalp İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, Altınova Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesini gezdi. Türkiye’nin tek tapulu göl olma özelliğini de taşıyan Hersek Lagününe hayran kalan öğrenciler, Doğa Eğitim Merkezi’nde bölgeyi tanıma imkânı buldular.

Kelebekleri tanıdılar, kuşları gözlemlediler

Merkezde yer alan Kuş Müzesi’ni de gezen öğrenciler, Hersek Lagünü’ndeki kuşlar ile Yalova ilinde bulunan kelebekler hakkında bilgi aldılar. 7 katlı asansörlü Kuş Gözlem Kulesi’nde, lagünde bulunan kuş türlerini seyreden öğrenciler, program sonunda Doğa ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesi’ni de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportunu alarak keyifli bir gün geçirdiler.

Flamingolu yapboz hediye edildi

Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül ve Altınova Belediyesi Hersek Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi Görevlisi Alihan Sevinç tarafından Hersek bölgesiyle ilgili minik öğrencilere bilgiler verildi. Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ne hayran kalan öğrencilere belediye tarafından hediyeler de takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.