ORUÇ:‘SOSYAL MEDYA TROLLERİ, SAHNEYE ÇIKTI’

ORUÇ:‘SOSYAL MEDYA TROLLERİ, SAHNEYE ÇIKTI’
Yayınlama: 31.03.2023
A+
A-

YALOVA Yeşilova Spor Kulübü ile Çınarcık Belediye Spor Kulübünün karşı karşıya geleceği maç öncesi sosyal medyada Yalova Yeşilova Spor Kulübüne yapılan algıya, Kulüp Başkanı Yalçın Oruç sert tepki göstererek,’ Bu algı operasyonları bizi şampiyonluğumuzdan edemez. Ligin namağlup takımıyız. Hodri meydan diyerek, Çınarcık Belediye Spor Kulübünü Amatör sahaya davet ediyoruz.’ dedi.

‘BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR MAÇIN KARARLARI, ÇOK HASSAS ALINMALIDIR’

Çınarcık Belediye Spor’un 3 maçını, Yeşilova Spor Kulübünün ise 1 maçının Atatürk Stadyumunda oynatıldığını ifade eden Yalova Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç,’ Süper Amatör Liginin sonlarına yaklaşırken beklemediğimiz bir durum ile karşı karşıla kaldık. Rakibimiz Çınarcık Belediye Spor ile evimizde karşılaşacağımız maç, birden bire güvenlik gerekçesiyle Atatürk Stadına alındı. Bunun büyük bir adaletsizlik olduğunu ifade ettik. Çınarcık Belediye Spor Atatürk stadında 3 maç oynadı. Biz ise 1 maç oynadık. Şampiyonu belirleyecek, böylesine kader maçı öncesinde maç ile ilgili karar alan kurumların çok hassas davranması, takımların çim sahada kaç kere oynayıp oynamadığını araştırması gerekmektedir.’ dedi.

‘BİZ BU OYUNA GELMEYECEĞİZ’

Sosyal medya üzerinden de durum ile ilgili algı oluşturulmaya çalışıldığını, kasıtlı olarak troller aracılığı ile Yalova Yeşilova Spor Kulübüne saldırıldığını ve psikolojik bir üstünlük sağlanmaya çalışıldığını ifade eden Kulüp Başkanı Oruç,’ Yalova basınında maçımızın son durumu geniş yer almasının ardından sosyal medyadan olumsuz yorumlarla karşılaşmaya başladık. Bunun sistemli ve bilerek yapıldığını düşünüyoruz. Futbolcularımız üzerinde, takım ve taraftarlarımız üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığını düşünüyoruz. Bizleri şampiyonluk yolunda etkilemeye çalışıyorlar fakat biz bu tür ahlaksızca yapılan oyunlara gelmeyeceğiz. Biz futbolu masada da, sahada da kazanacağız. Kendisine güvenenleri Pazar günü Amatör Saha 1’de bekleriz. Maçı sahamızda oynayalım. Biz takımımıza inanıyoruz, biz taraftarlarımıza inanıyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Biz ne sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlar, nede üzerimize oynanan oyunlar yıkamaz. Sosyal medya trolleri sahneye çıksada, günü geldiğinde gereken cevap sahada verilecektir. Ligin sonunda gülen taraf biz olacağız.’ diye konuştu.

ÖTE yandan 2 Nisan’da oynanması gereken karşılaşma, 12 Nisan Çarşamba günü oynanacak. Yalova Yeşilova Spor Kulübü ve Çınarcık Belediye Spor Kulübü çim sahada oynama sayısı eşitlenecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.