ÖZSÜMER:‘TESTİ KIRILMADAN..’

ÖZSÜMER:‘TESTİ KIRILMADAN..’
Yayınlama: 08.08.2023
A+
A-

Yalova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve DP Yalova eski İl Başkanı Ahmet Özsümer, Yalova Üniversitesinin çevresinde tehlikenin kol gezdiğini belirterek, yetkilileri uyardı.

 

‘GECELERİ TEHLİKE DAHA DA ARTIYOR’

Bu dönemde üniversite tercihlerini yapıldığını belirten Özsümer,’ Üniversite tercihleri yapılıyor, öğrenciler aileleri ile okulları geziyor, kararlarını veriyor. Yalovalılar olarak bizlerde öğrencilerin, şehrimizi, üniversitemizi tercih etmelerini yürekten istiyoruz. Ama istemek yetmiyor. Üniversite ile yurtlar arasında ki Çınarcık yoluna, bir yaya geçidi ile sinyalizasyon, üst geçidin altına ise tretuvar ve aydınlatma bir türlü yapılmıyor. Öğrencilerin merkeze inmek için kullandıkları yürüyüş alanları, ıssız ve kışın çamur, yazın toz ve ot kaplı. Minibüsçü esnafımız, üst geçidin altına sığınmak zorunda bırakılıyor. Gençler arabalarıyla, motorlarıyla, drift ve Spin atıyor. Uyuşturucu bağımlıları volta atıp, gelen geçenden para istiyor. Bazıları da yol kenarında ki boş arsalara yerleşip, ortamı kolluyor, ya da uzanmış yatıyor. Geceleri, tehlike daha da artıyor.’ dedi.

 

YALOVA Üniversitesinin çevresinde tehlikenin kol gezdiğini söyleyen Özsümer,’ Üniversite ve etrafında, binlerce konutluk imar planları yapılıyor, on binlerce öğrenci barınıyor ama, planlara bir minibüs terminali, bir emniyet noktası koymak, nedense düşünülmüyor. Güvenlik, asayiş, temizlik, ulaşım ve alt yapı hizmetlerimizden dolayı, Yalova Üniversitesi çevresinde, tehlike kol geziyor.İçerisini bilemem ama, denizden görülen, altın kubbeli cami de yapsanız, on değil, yüz bölümde açsanız, nizamiyenin dışarısındaki manzara budur. Testi kırılmadan, birinin canı yanmadan, önlem almak gerekmez mi? Hazır, tercihler başlamışken, tercih sizindir’ şeklinde sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.