SUBAŞI BELEDİYE İŞÇİLERİNE 60 ZAM YAPILDI.. DAVUL ZURNALI KUTLAMA!

SUBAŞI BELEDİYE İŞÇİLERİNE 60 ZAM YAPILDI.. DAVUL ZURNALI KUTLAMA!
Yayınlama: 21.08.2022
A+
A-

İmzaların atılmasının ardından belediye işçileri verilen zammı davul zurna eşliğinde oynayarak kutladı. ‘Çiftetelli’ oynayan işçilere Belediye Başkanı Turan Canbay da eşlik etti.

Başkan Canbay, yaptığı açıklamada, ülkenin ekonomik durumunun ortada olduğunu belirterek “Daha önce kadrolularla bir sözleşme yapmıştık. Ülkenin ekonomik durumundan dolayı kadrolularımıza verdiğimiz zam oranı çok düşük kaldı, onlara bir iyileştirme yaptık. Tekrar ara sözleşme yaptık. Daha sonra taşeron işçilerimizle şirket personelimizdeki arkadaşlarımızla oturduk masaya. Sağlam oturduk aslında. Ülkenin durumunu göz önüne almak zorundayız. Bunu göz önüne alırken belediyenin de ekonomik durumunu göz önüne almak zorundayız. Aslında çok yüksek bir şey istemediler daha doğrusu hiç pazarlık yapmadık. İstediklerinin tamamını verdik. Net ücret üzerinden. İstediklerini aldılar. Belki de civar belediyeler içerisinde şu anda en yüksek maaşı veren belediyelerden bir tanesi olduk. İnşallah sağlıkla, huzurlar içerisinde arkadaşlarımıza bu paraları harcamak nasip olur” dedi.

“Genel merkezimizin de bize vermiş olduğu asgari ücret konusunda talimatlar vardı. Biz bunu da göz önüne aldık ve genel merkezimizin söylemiş olduğu asgari ücretin çok çok üzerinde bir zam verdik” diyen CHP’li Belediye Başkanı Turan Canbay, ilerleyen dönemde belediyenin bütçesine göre bir iyileştirme daha yapabileceklerini kaydetti. Şube Başkanı Selahattin Atak da işçiden yana tavır gösteren Başkan Canbay’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.