SUBAŞI 9. KİVİ FESTİVALİNE YOĞUN KATILIM

SUBAŞI 9. KİVİ FESTİVALİNE YOĞUN KATILIM
Yayınlama: 23.10.2022
A+
A-
Subaşı Belediyesi ve Yalova Kivi Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen 9. Geleneksel Altınova Subaşı Kivi Festivali, geniş katılımla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
Geniş katılım
Festivalin açılışa, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Yalova Kivi Birliği Başkanı Uğur Fidan, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
“30 yıldır ilk kez zorlandık”
Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Kivi Birliği Başkanı Uğur Fidan ekonomik olumsuzlukların kivinin pazarlanmasına yansıdığına değinerek şu ifadelere yer verdi, ‘’Ürünlerimizde aşırı verimliliğe bağlı olarak kalitede önceki yılı yakalayamadık. 30 yıllık kivi yetiştiriciliğimizde bu yıl ürünümüzü pazarlamakta ilk defa çok zorlandık. Bu durum hala da devam ediyor. Bunda hem kivi üretiminin artması hem de ülke ve dünyada yaşanan ekonomik olumsuzlukların etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Festivali hem bu sezon hem de gelecek sezon için şans getirmesini diliyor, festivalin gerçekleşmesinde bizleri destekleriyle yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi.
“Tüm belediyelerin destekleriyle daha güzel”
Yalova’nın tüm belediyelerinin destekleri ile festivalin daha güzel olduğunu ifade eden Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “Bu yıl ilk defa Yalova’mızın tüm belediyelerinin el ele verdiği ortak bir festival yapmak istedik. Biz Subaşı Belediyesi olarak Yalova Kivi Festivali’ne ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki, Yalova kivisinin tanıtımına tüm il olarak katkı sunalım. Bu vesile ile ilimizin tüm belediyelerine, Yalova İl Özel İdaresi’ne ve belediye başkanlarıma ve tüm paydaşlarımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Altınova’nın markası”
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin oral, Türkiye’de kivinin merkezinin Altınova olduğunu hatırlatarak, “Altınova’mızın en lezzetli ve en popüler markası kivi hasadı başladı. Rabbim, tüm üreticilerimizin emeklerinin karşılığını almayı nasip etsin. Bol kazançlı ve bereketli bir hasatlarınız olsun. Subaşı Belediye Başkanımız Turan Canbay’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.