TUTUK, TRAFİK KAZASI GEÇİREN ÇOCUĞUN ÇAĞRISINA KAYITSIZ KALMADI

TUTUK, TRAFİK KAZASI GEÇİREN ÇOCUĞUN ÇAĞRISINA KAYITSIZ KALMADI
Yayınlama: 13.09.2023
A+
A-

YDSC 2252alova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, geçtiğimiz günlerde bisikletiyle trafik kazası geçiren çocuğun sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya kayıtsız kalmadı. Kazazede çocuğa ‘Geçmiş Olsun’ ziyaretinde bulunan Başkan Tutuk hem çocuğun özel ihtiyaçlarıyla ilgilendi hem de iyileşene kadar kendisine tekerlekli sandalye temininde bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde Bayraktepe Mahallesi’nde kullandığı bisikletiyle trafik kazası geçiren ve beton mikserine çarparak yaralanan 10 yaşındaki Berkcan Turan’ın Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a yaptığı çağrısı kısa sürede yanıt buldu. Annesi aracılığıyla Başkan Tutuk’a sosyal medya hesapları üzerinden çağrıda bulunan Berkcan, Başkan Tutuk’u evlerine davet etti.

KAZAZEDE ÇOCUĞUN İHTİYAÇLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Günlük rutin ve yoğun programına rağmen kazazede çocuğun çağrısına kayıtsız kalmayan Başkan Tutuk, belediyedeki mesaisinin ardından Turan Ailesi’ne ‘Geçmiş Olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Sati ve Rıza Turan çiftine geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Tutuk, kaza sonucu ayağı kırılan ve birçok yerinden yaralanan Berkcan ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Çocuğa tedavisi için Yalova Belediye Başkanlığı’na ait nakil ambulansı hizmeti temininde bulunan Başkan Tutuk, çocuğun özel ihtiyaçlarıyla da yakından ilgilenerek kendisine çeşitli hediyeler verdi.

“BİR TELEFON KADAR YAKINIM”

Hemşehrileri için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiğini bildiren Başkan Tutuk, “Berkcan’a geçmiş olsun dedik. Kaza geçiren çocuğumuz bizlere bir çağrıda bulunmuş. Bu çağrıya kayıtsız kalamazdık. Hemşehrilerimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz. Hemşehrilerime bir telefon kadar yakınım” dedi.

“TEŞEKKÜRLER MUSTAFA AMCA”

Kazazede Berkcan ise, “Teşekkürler Mustafa amca. Allah senden razı olsun. İyi ki ziyaretime geldin. Bende iyileştiğimde sizi ziyarete gideceğim” diyerek Başkan Tutuk’a teşekkür etti. Başkan Mustafa Tutuk’un yaptığı ziyaretin ardından Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü de aileye ziyarette bulunarak kazazede çocuğa ihtiyacı olan destek malzemelerini temin etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.