ÜLKÜ OCAKLARINDAN ‘ONLAR BİZE EMANET’ KAMPANYASI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ‘ONLAR BİZE EMANET’ KAMPANYASI
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

Yalova İl Ülkü Ocakları, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla “Onlar bize emanet” sloganıyla anlamlı bir kampanya başlattı. İl Ülkü Ocakları Başkanı Mahmut Nedim Suiçmez’in liderliğinde gerçekleştirilen etkinlik, sahipsiz ve sessiz dostlarımız olan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarına dikkat çekiyor.

Sıcak yaz günleriyle birlikte sokak hayvanlarının susuz kalma riski artıyor. Bu nedenle Ülkü Ocakları üyeleri, harekete geçerek şehrin farklı noktalarına su ve mama kapları yerleştirdi. Başkan Suiçmez’in talimatlarıyla organize olan genç ülkücüler, hayvanların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara bir nebze de olsa yardımcı olmak için hummalı bir çalışma yaptı.

Sokak hayvanlarına karşı duyarlılık gösteren Yalova İl Ülkü Ocakları üyeleri, bu güzel davranışlarıyla topluma örnek olmaya devam ediyor. “Onlar bize emanet” kampanyası toplumda olumlu yankı uyandırıyor. Bu anlamlı kampanya ile Yalova İl Ülkü Ocakları, toplumda hayvan sevgisini ve duyarlılığını artırarak hayvanların refahını sağlamaya yönelik önemli bir adım attı.

“Sen de sokağına ‘Bir kap su ve bir kap mama’ koy”

Başkan Suiçmez, yaptığı açıklamada, “Havaların ısınmasıyla birlikte sokak hayvanlarının susuz kalma riski artıyor. Bu nedenle ‘Bir kap su ve bir kap mama’ sloganıyla sokaklara mama ve su bırakma kararı aldık. Yeryüzündeki canlara merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin. Yalova İl Ülkü Ocakları olarak sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarını da düşünüyoruz. Tüm vatandaşlarımızı ‘Bir kap mama, bir kap su’ kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Onlar bize emanet. Sen de sokağına ‘Bir kap su ve bir kap mama’ koy” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.