YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB, LİSE MEZUNLARINA İSTİHDAM GARANTİSİ VERİYOR

YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB, LİSE MEZUNLARINA İSTİHDAM GARANTİSİ VERİYOR
Yayınlama: 23.06.2023
A+
A-

Yalova Makine İhtisas OSB ve Şehit Sercan Yazar Meslek Lisesi arasındaki iş birliği sayesinde mezun olan öğrenciler, nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılayarak tam zamanlı istihdam imkânı buluyor.
1 1687442672 970
Yalova Makine İhtisas OSB, lisesi mezunlarına istihdam garantisi veriyor
Yalova Makine İhtisas OSB ve Şehit Sercan Yazar Meslek Lisesi arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Meslek Lisesi, ikinci mezunlarını verdi. Mezun olan öğrenciler, OSB Teknik gezisinde üretime başlayan tesisleri gezerek sanayicilerle buluştu.2023 yılı mezuniyet töreninde, Yalova Makine İhtisas OSB yönetimi kep atma merasiminde mezun olan öğrencileri kutladı. 12. Sınıf öğrencileri, Yalın Teori ve Yalın Model Fabrika eğitimlerini tamamlayarak başarı sertifikalarını aldı ve meslek lisesi branş diplomalarını da elde etti. Bu sayede, OSB firmalarının aradığı nitelikli ara eleman ve uzman seviyesindeki personel haline geldiler.

Sanayiciler, bu protokol sayesinde nitelikli ve yetişmiş öğrencilerle ihtiyaç duydukları nitelikli ara eleman ihtiyacını karşıladıklarını belirtti. Mezun olan öğrencilere lise diplomasına ek olarak ustalık belgesi verildi ve başarı sertifikası almaya hak kazananlar, OSB bünyesindeki üretim tesislerinde tam zamanlı istihdam garantisiyle karşılaştı. İlk grup mezunlar ise üretime geçen tesislerde çalışmaya başladı.

“Sektörü öğrencilere sevdirmek amacındayız” Yalova Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir, yaptığı açıklamada, “OSB’mizin nitelikli iş gücü potansiyeli hazır. Yalova, kendi öz insan kaynağıyla bu yatırımları karşılayacak güçtedir. Yerli, milli üretimi destekleyerek nitelikli iş gücünün merkezi haline gelmek için dönüşümlere devam ediyoruz. Şehit Sercan Yazar Meslek Lisesi, OSB ile olan protokol kapsamında bugüne kadar 350 mezun verdi. Bu yıl makine, elektrik-elektronik, metal, bilişim, kimya, inşaat teknolojileri bölümlerinden 130 öğrencimiz mezun oldu. Öğrencilerimizi OSB’nin firmalarına yönlendirerek onların sektörle iletişim kurmasını sağlamak bizim için önemli. Öğrencilerimizin nitelikleri ve potansiyelleriyle mezun olduktan sonra aynı sektörde kalması gerektiğinin bilinciyle hareket ediyoruz. Hem sektörü öğrencilere sevdirmek hem de yerli iş gücü ihtiyacını karşılamak amacındayız.” şeklinde konuştu.

Öğrenciler, sanayi bölgesi teknik gezisi, yemek organizasyonu ve toplu fotoğraf çekimi etkinliğiyle sona eren etkinliklerle Anadolu 5.0 konseptine uygun inşa edilen üretim tesislerini gezdi.

Yalova Makine İhtisas OSB, iş birliği kapsamında mezun olan öğrencilere istihdam garantisi vererek geleceğin nitelikli iş gücünün yetişmesine katkı sağlıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.