YALOVA’DA DEV YATIRIMIN İLK KAZMASI VURULDU

YALOVA’DA DEV YATIRIMIN İLK KAZMASI VURULDU
Yayınlama: 26.10.2022
A+
A-

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un girişimleriyle Yalova tarihinin en büyük projesi “İçme suyu ana ishale hattının” ilk kazması vuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile yüklenici firma Ulubol İnşaat San ve Tic. Ltd. Şti. yetkililerinin katıldığı törenle 70 km’lik ‘İçme Suyu Ana İsale Hattı Projesi’nin ilk imzaları atılmıştı. İmzaların atılmasının ardından Yalovalıların merakla beklediği “İlk kazma ne zaman vurulacak” sorusu yanıt buldu.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı İsmail Demir, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Bahattin Erbay, yüklenici firma ve teknik ekibin katılımıyla Yeşil Körfez Su Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde ilk kazma vuruldu. En büyük çapta olan 1400’lük boruyla başlandı.

Proje kapsamında, Çınarcık’tan Altınova’ya 70 km’lik hat yapılacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte; çelik boru içme suyu iletim hatları, terfi merkezi, 50 m3 kapasiteli yeni beton su toplama yapısı, branşman yapısı, 3 adet basınç düşürme odası inşaatı ve çıkış kapısı, çıkış boru hattı, 2 adet su deposu devreye girecek. Toplam yaklaşık 21.000 m3 kapasiteli 5 adet mevcut su deposu yenilenmesi ile yardımcı yapılar (vana odaları, manevra odaları, debimetre odaları vb.) da yapılacak.

Çözüm İçin Görev Başındayız…

“Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü başlanamayan içme suyu altyapı projesini resmen başlattık” diyen Tutuk, “Çözüm odaklı belediyecilik anlayışımız ile Yalova’da yıllardır çözüme kavuşmayan bir sorunu daha çözdük. Girişimlerimizle altyapı içme suyu projemizi bugün itibariyle başlattık. Projemiz kapsamında 70 km’lik hat yenilenmiş olacak. Sudaki kayıp kacağın önüne de geçmeyi hedefliyoruz. İnşallah 1,5 yıl içerisinde de hattı tamamlayarak hizmete alacağız. Projenin finans ayağının sağlanması için yoğun bir çaba harcadık. Ana hattın tamamlanmasının ardından şehir içinde 550 km’lik hattın yenilenmesini sağlayacağız. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.