YAVRU LEYLEKLERE UÇMA EĞİTİMİ

YAVRU LEYLEKLERE UÇMA EĞİTİMİ
Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

Altınova Merkez Camii kubbesinde dünyaya gelen 3 leylek yavrusu, annelerinden uçma eğitimleri almaya başladı.

253 kuş türüne ev sahipliği yapan Yalova’nın Altınova Belediyesi, uzun yıllardır Merkez Cami kubbesinde konaklayan ve bu yıl yavrusu için kuluçkaya yatan Leylek için Nisan ayında özel yuva yapmıştı. Yuvada dünyaya gelen 3 yavru leylek, dünyayı tanımaya başlıyor.

İlgi odağı

Leyleklerin gelişimi hakkında bilgi veren Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül, “Nisan ayının başında yıllardır Yalova Altınova Merkez Camii kubbesinde kuluçkaya yatan Leylek çiftinin kurmuş olduğu yuvanın fırtınada dağılması sonucu Altınova Belediyesi kuluçka platformu hazırlayarak hassasiyetle kubbeye yerleştirmişti. Leylek çifti Altınova Belediyesi tarafından yapılan bu yuvayı yadırgamadığını aksine öncesinden daha fazla uyum sağladığını görüyoruz. Yavrularını besleyip büyüten anne leylek haziran ayı başında 3 yavrusuna uçma eğitimleri vermekte” diye konuştu.

İsmi sizden

Anne ve 3 yavru leyleğin yakından takip edildiğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yuvasını biz yaptık, ismini birlikte koyalım. Bereketin simgesi kabul edilen leylek dostumuz ve yavrusu da Altınova’mıza bereket getirsin” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.