“YEREL SEÇİMDE PARTİDEN ÇOK ADAY ÖNEMLİDİR”

“YEREL SEÇİMDE PARTİDEN ÇOK ADAY ÖNEMLİDİR”
Yayınlama: 06.07.2023
A+
A-

MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan yaklaşan yerel seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yerel seçimde adayların partiden çok daha ön planda olduğunu ifade eden Güldoğan, “Yerel seçimde kalitesi tartışılmaz, şaibesiz adaylarla halkımızın karşısına çıkarız” dedi.

Yaklaşan Mahalli İdareler Genel Seçimi ile ilgili neredeyse ilk açıklamalardan birisi MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan’dan geldi. Güldoğan MHP kadrolarının her zaman sahada olduğunu yerel seçime yaklaşıldıkça daha da vites arttıracaklarını dile getirdi. Seçimden seçime halka giden siyasetçi anlayışını Cumhur İttifakının yıktığını ifade eden Güldoğan, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Devlet Bahçeli başkanlığında partimizin genel merkezinde kısa bir süre önce bir toplantı gerçekleştirdik. Yaklaşan Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili bize değerlendirmelerde bulundu. Bize bu toplantıda 15 Temmuz 2023 tarihine kadar gerek il başkanları ve gerekse il yönetimlerinin izin yapabileceklerini ama 15 Temmuzdan itibaren herkesin görevinin başına dönmesi yönünde talimat verdi. Bu tarihten sonra tüm teşkilatların yeniden vatandaşın yanında halkla içiçe olmasını istedi. Biz MHP olarak her zaman halkın içinde olan, halktan kopuk bir siyaset gözetmeyen bir partiyiz. Halk siyasetçiyi sadece seçim zamnında yanında görmek istemiyor. Cumhur İttifakı döneminde bu anlayış zaten kalktı. Biz genel seçimde de sahaya indik demedik. Çünkü MHP her zaman sahadaydı. Biz sahadan hiç ayrılmadık. Şimdi önümüzde halk arasında yerel seçim olarak adlandırılan Mahalli İdareler Seçimi var. Biz yine yerel seçim için sahaya iniyoruz demiyoruz. Çünkü MHP kadroları her zaman olduğu gibi yine sahadalar. Yerel seçim döneminde sadece vites yükseltecek, ilimizi baştan başa defalarca dolaşacağız” dedi.

“Kaliteli ve şaibesiz adaylarla halkın karşısına çıkarız”
Yerel seçimde MHP olarak Yalova’da kendi adayları ile yola çıkılması kararı verilmesi halinde kalitesi tartışılmaz ve şaibesiz adaylarla halkın karşısında olacaklarını dile getiren MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, “Yerel seçimde MHP olarak kendi adaylarımızlam ı yola çıkacağız yoksa Cumhur İttifakını oluşturan partilerin bu anlamda bir tasarrufu olacak mı bunu söylemek için erken. Genel merkezlerimizin alacağı her karara uyar ve ona göre hareket ederiz. Ama eğer bize MHP’nin kendi adaylarıyla yerel seçime gireceği de söylenirse eğer o zamanda kalitesi tartışılmaz, şaibesiz adaylarla halkımızın karşısına çıkarız. Yerel seçimde partiden çok aday önemli” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.