100 ADET SÜLÜN DOĞAYA SALINDI

100 ADET SÜLÜN DOĞAYA SALINDI
Yayınlama: 25.07.2023
A+
A-

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün 2023 Yılı Kanatlı Hayvan Salım Programı kapsamında Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde sülün salım etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er, Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan ve Yalova Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Gündoğdu katıldı.

2022 yılı Aralık ayında, Yalova Üniversitesi 25 adet sülün ve 25 adet tavşanın doğaya salınması sonrasında hayvanların yaşam alanına foto kapanlar kurulmuştu. Fota kapanlardan alınan görüntüler sonrası sülünlerin yaşamını sürdürmesinin uygun olduğu belirlenen yerleşkede 100 adet daha sülün doğaya bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, Yalova Üniversitesi Yerleşkesi’nin sahip olduğu konumu ve doğasıyla hayvan salınımı için çok uygun olduğunu ifade ederek, yerleşkeye hayvan salınımı imkanını sağladıkları için Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya teşekkürlerini sundu.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Er ise burada yaptığı konuşmada doğanın ekolojik dengesinin korunması için çalışmalar yürüten Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Prof. Dr. Hamit Er Yalova Üniversitesi Yerleşkesi’nin yaban hayvanlarının doğal yaşam alanı haline gelmesiyle öğrencilerin doğayla ve hayvanlarla iç içe bir ortamda eğitim görme imkanına sahip olacaklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından 100 adet sülün doğaya bırakıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.