ALTINOVA’DAN DEPREM BÖLGESİNE KONTEYNER GÖNDERİLDİ

ALTINOVA’DAN DEPREM BÖLGESİNE KONTEYNER GÖNDERİLDİ
Yayınlama: 10.02.2023
A+
A-

Altınova Belediyesi kampanyası kapsamında, içi malzeme dolu 2 konteyner dualarla deprem bölgesine uğurlandı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen çifte depremin hemen ardından Altınova Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası aralıksız devam ediyor.

Bir tır, 2 konteyner

Yatak, battaniye, ısıtıcı, insani yaşam malzemeleri ve AFAD’ın belirlediği ihtiyaç listesini içeren malzemeler belediye personeli tarafından tırlara taşınarak vakit kaybetmeden deprem bölgelerine sevk ediliyor. Son olarak, bir tıra yüklenen ve içerisinde yardım malzemesi bulunan 2 konteyner deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere ilçeden uğurlandı.

“Dayanışma ruhu”

Tüm çalışmaları bizzat kendisi koordine eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin oral, “Bu felakete Altınova’dan destek olan tüm hemşerilerime; bu dayanışma ruhunu gösteren sanayicilerimize, iş insanlarımıza, esnafımıza, tüm vatandaşlarımıza minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. Göçük altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Göçük altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmaya yönelik çalışmalarda bulunan görevlilerimize, vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.