BALIKÇI KANCASINA TAKILAN KİRPİ, YALOVA BELEDİYESİ’NDE TEDAVİ ALTINDA

BALIKÇI KANCASINA TAKILAN KİRPİ, YALOVA BELEDİYESİ’NDE TEDAVİ ALTINDA
Yayınlama: 14.09.2023
A+
A-

 

Yalova Belediyesi’ne yaralı halde getirilen ve balıkçı kancası takılı olduğu tespit edilen kirpi, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde tedavi altına alındı.

Yalova Belediyesi yetkilileri kirpinin vatandaşlardan gelen ihbar doğrultusunda Yalova Sahili’nde yaralı halde bulunduğunu kaydetti. Yaralı kirpi, duyarlı bir vatandaş tarafından ilk müdahale için Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirildi. Veteriner Hekimler tarafından ilk müdahalesi yapılan kirpinin ayağındaki kanca, yapılan cerrahi müdahaleler sonucu çıkarıldı.

Kirpinin durumunun iyi olduğunu ve ilk müdahalenin yapıldığını kaydeden Yalova Belediyesi Veteriner Hekimi Serdar Baykal, “Kirpimize balıkçı kancası takılmış. Bunu cerrahi yöntemlerle çıkardık. Biliyorsunuz balıkçı kancaların ucu kargılı olduğu içi hayvanın kas ve derisine zarar veriyor. O yüzden keserek çıkardık. Yaralarını dikerek, tedavisini tamamladık. Antibiyotik uygulaması yaptıktan sonra kirpimizi doğal ortamına bırakacağız” dedi.

Baykal, Veteriner İşlerinin maskotu haline gelen ve “Yalovalı Sonic” adını verdikleri kirpiye en iyi şekilde bakıldığını dile getirdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.