BAŞKAN ORAL’DAN, ‘SİVAS KONGRESİ’ MESAJI

BAŞKAN ORAL’DAN, ‘SİVAS KONGRESİ’ MESAJI
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Sivas Kongresi’nin 104’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Sivas Kongresi’nin 104’üncü yılı mesajında, “Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal ile tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

“Aynı azim, aynı ruhla”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal ile tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum. 104 yıl önce Sivas’ın gök kubbesinde çınlayan o ses; hürriyet ve şerefinden vazgeçmemek için canından vazgeçen bu soylu milletin sesidir. Aynı azim, aynı ruhla” sözlerine yer verdi.

“İstiklal mücadelemizin karargâhı”

Başkan Oral, “Atatürk’ün, ‘Cumhuriyetin temelini burada attık’ diyerek önemini vurguladığı Sivas Kongresi’nin 104. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum. Sivas, 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca İstiklal mücadelemizin karargâhı olmuştur” dedi.

“Milli birlik ve dayanışma ruhu”

Başkan Oral, “Sivas Kongresi’nde ‘manda ve himaye asla kabul olunamaz’ kararının alınmasıyla, Milli Mücadelemizin gayesi bütün dünyaya ilan edilmiştir. Aziz Milletimiz, burada alınan kararlarla, vatanını, bayrağını ve hürriyetini korumak için şanlı bir milli mücadele yürütmüş ve zafere ulaşmıştır. Cumhuriyetimizin ilanıyla taçlanan büyük zafer, milli birlik ve dayanışma ruhunun en anlamlı neticesi olmuştur.

Birlik ve beraberlik devam ettikçe, inanıyorum ki, ülkemizin hukukuna, kardeşliğimize ve demokrasimize yönelebilecek her türlü tehdit bertaraf olmaya mahkûm olacaktır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.