BAŞKAN ORAL:’TÜM HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM’

BAŞKAN ORAL:’TÜM HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM’
Yayınlama: 03.03.2023
A+
A-

KAHRAMANMARAŞ ve çevre illerde meydana gelen deprem sonrası Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, bölge halkının ihtiyaçlarını karşılama noktasında birbirinden önemli adımlar atarak deprem bölgesinde Altınova Belediyesinin varlığını hissettirdi. Başkan Oral, bölgeye ve ilçeye gelen depremzedelere desteklerinin süreceğini Gazete Akkent’e açıkladı.

ALTINOVA İTFAİYESİ BÖLGEYE ANINDA SEVK EDİLDİ
Deprem sonrası Altınova Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma ekibini ivedilikle Hatay’ın Antakya bölgesine sevk ettiklerini belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,’ Bizler 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde bu acıyı yaşadık, biliyoruz. Ülkemize Allah bir daha böyle bir acı göstermesin. Depremi duyar duymaz koordineli bir şekilde Altınova Belediyesi olarak gerekli tüm adımları attık. Hatay’ın Antakya bölgesine Altınova Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma ekibimizi sevk ettik. Ekiplerimiz 6 gün boyunca depremzedelere yardım için canla başla çalışarak umut oldu.’ dedi.

1 TIR, İÇİ DOLU 2 KONTEYNER GÖNDERİLDİ

DEPREM bölgesine içi malzeme dolu bir tır 2 konteyner sevk ettiklerini de söyleyen Oral,’ AFAD’ın belirlediği ihtiyaç listesine göre yatak, battaniye, ısıtıcı, insani yaşam malzemelerini konteynerlarımıza yükleyerek ivedilikle bölgeye gönderdik.’ dedi.

ORAL:DEPREMZEDE ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ

Depremzede ailelerin ve özellikle çocukların yanında Altınova Belediyesi olarak her zaman yer alacaklarını da söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,’ Altınova Belediyemizin desteği ile Altınova İlçe Halk Kütüphanesi tarafından deprem bölgesindeki çocuklarımız için kitap, kırtasiye malzemesi ve oyuncak kampanyası düzenlendi. Altınova’lı çocuklar bir kere daha farkını ortaya koyarak büyük destek verdiler.’ dedi.

ALTINOVA’ya gelen depremzedelere her zaman destek olunacağının da sözünü veren Başkan Oral,’ Deprem bölgelerimizden ilçemize gelen depremzedelerimiz ile özel olarak ilgileniyoruz. Bizler bu acıyı yaşayan bireyler olarak bir olmaya, acılarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Yaralarımızı hep beraber saracağız.’ dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

ALTINOVA halkına, iş insanlarına, ilçe derneklerine ve esnafına da ayrıca teşekkür eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,’ Tüm Türkiye’nin el ele olduğu, bir ve beraber olduğunu bir kere daha tüm dünyaya karşı gösterdik. Altınova halkı birlik ve beraberliğini 7’den 77’ye herkese bir kere daha göstermiştir. Altınova Belediyesi olarak bu süreçte destek gösteren derneklerimize, iş insanlarımıza, esnaflarımıza ve özellikle Altınova halkına bir kere daha teşekkür ederim.’ ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.