BAŞKAN VEKİLİ TUTUK, TUFAG TESİSİ’NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK, TUFAG TESİSİ’NİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI
Yayınlama: 23.08.2022
A+
A-

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 38 yıldır şehrimizi halk oyunlarında başarılı bir şekilde temsil eden Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG), yönetim binası ve çalışma salonunun temel atma törenine katıldı.

Törene Başkan Vekili Tutuk’un yanı sıra; AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin ve Ahmet Sarıduman, TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak ile yönetimi ve üyeleri, Rahmiye Palabıyık TUFAG Vakfı Başkanı Birol Aslan, oda başkanları ile davetliler iştirak etti.

Temel atma öncesinde ilk konuşmayı yapan Rahmiye Palabıyık TUFAG Vakfı Başkanı Birol Aslan, “1984 yılında Numan Fevzi Özkan başkanlığında bu derneği kurduğumuzda hedeflerimiz vardı. Bu hedeflerin hepsine başarıyla ulaştık. Ancak özellikle 6 yıldır bir salon ihtiyacımız vardı. Sonra kardeşim olarak gördüğüm Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’a bir sohbette konuyu dile getirdim. Kendisi sağ olsun imar planımıza göre çalışmalarımızı yaparak sizlere bir yer tesis edebiliriz, dedi. Bununla ilgili de geçtiğimiz günlerde ön protokolümüzü yaptık. Bu yaklaşımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Temel atma töreninde sizlerle bir arada olduğumdan ötürü ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

AK Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “TUFAG çalışmalarının Yalovamızın tanıtımına büyük katkıları olduğu kanaatindeyim. Derneğimizin yanında olmaya elimizden geldiğince devam edeceğiz. Ben hem belediye başkan vekilimize hem de Birol ağabeyimize bu çalışmalarla iç içe olduğu için teşekkür ediyorum. İnşallah açılışında da hep beraber oluruz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “En başta şunu belirtmek isterim ki, 1984 yılından bugüne kadar TUFAG için çok büyük emek, özveri, maddi, manevi açıdan bir destek sağlanmış. Bizim yaptığımız bunun yanında bir şey değil. Çorbada bizim de tuzumuz olduğu için mutluyum. İnşallah bu güzel tesisin açılışını da birlikte yapmak nasip olur” dedi.

Konuşmaların ardından temel atma butonuna basılarak ilk beton toprakla buluşturuldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.