ÇALIŞKAN, BAŞKAN SİLPAGAR, MECLİS ÜYELERİ ALTUNÖZ VE AKBULAK HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU

ÇALIŞKAN, BAŞKAN SİLPAGAR, MECLİS ÜYELERİ ALTUNÖZ VE AKBULAK HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU
Yayınlama: 18.03.2023
A+
A-

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, katıldığı 18 Mart töreninin ardından Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve belediye meclis üyeleri tarafından fiziksel saldırıya uğradığını iddia etti. Darp raporu alan Çalışkan, Silpagar ve meclis üyelerinden şikayetçi oldu.

Çiftlikköy’de düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü töreni sonrasında kendisine fiziksel saldırıda bulunulduğunu söyleyen CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, İlçe Polis Karakolu’na gelerek Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Belediye Meclis Üyeleri Cenap Altunöz ve Hamit Akbulak hakkında şikayetçi oldu.

Yalova Devlet Hastanesi’nden darp raporu alan İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan’a İl Başkanı Muttalip Tunç da eşlik etti. İl Başkanı Muttalip Tunç ve İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan daha sonrasında parti binasında açıklamalarda bulundu.

Partilerin de katıldığı toplaÖne çıkan görsel belirlentıda bir açıklama yapan İlçe Başkanı Cüneyt Çalışkan, “18 Mart töreninde olan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın günün anlam ve önemine yakışmayan gayriciddi olaylarına şahit oldum. Çıkarken aynı gayriciddi hareketlerinin devamı üzerine ben kendi kendime ‘şovmen’ dedim. Bunun üzerine benim üzerime saldırarak kafa atmak istedi. Ayırdılar. Okulu tam terkederken bahçede Belediye Meclis Üyesi Cenap Altunöz ve Hamit Akbulak, orada bulunan bazı AKP’liler tarafından linç edilmek istendim. Cenap Altunöz, bana tekme, tokat ve yumrukla saldırıda bulundu. Törene katılan subay ve astsubaylar linç olmaktan beni kurtardılar. Ardından emniyete başvurduk. Darp raporu alarak Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve belediye meclis üyeleri hakkında şikayette bulunduk” dedi.

Çalışkan, “Burada yapılan saldırılar bizleri ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni hiç bir zaman yıldıramaz. Ali Murat Silpagar’ın ve belediye meclis üyelerinin magandavari tutumu bizi hiç bir zaman yıldıramaz” diye konuştu.

Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç da açıklamasında şunları kaydetti:

“İlçe başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Eleştiriye tahammülünüz kalmadı. Yaptığınız yanlışların eleştirilmesini kabul edemiyorsunuz. Eşkiya mısınız? Bir gün gelecek, bunların yargı önünde hesabını vereceksiniz. Merak etmeyin, o gün çok yakın”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.