GİMBİRDER’DEN YAZILI AÇIKLAMA

GİMBİRDER’DEN YAZILI AÇIKLAMA
Yayınlama: 23.08.2022
A+
A-

Geçtiğimiz hafta Yalova’da tersanede bir personelin hayatını kaybettiği kaza sonrası ortaya çıkan görüntüler ülke gündeminde geniş yer buldu. Kaza sonrası ortaya çıkan görüntüler sonrası olayın farklı yorumlara sebep olması sonrası GİMBİRDER – ( Gemi İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleki Eğitim ve Dayanışma Derneği ) Başkanı Rüstem İnce yazılı bir açıklama yayınlayarak konu hakkında bir açıklama yaptı.

GİMBİRDER Başkanı Rüstem İnce’nin açıklaması şu şekilde;

16.08.2022 Çarşamba günü Sefine Tersanesinde elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden çalışma arkadaşımıza Allahtan rahmet , yakınlarına sabır , metanet ve başsağlığı diliyoruz. Kaza sonrasında ulusal medyada çıkan, manşet olan asılsız ve mesnetsiz iddialar hem bizleri hem de çalışma arkadaşlarımızı derin bir üzüntü içinde bırakmıştır. Soruşturma süreci devam eden bir dava üzerine çok derin ve açıklayıcı bilgiler vermemiz mümkün değildir ancak elim kaza sonrasında gerçekleşen olaylar ulusal medyada yayınlanan haberler ve açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Hayatını kaybeden kardeşimizin emniyet kemeri ve iş ekipmanları çalışma esnasında KKDM ( Kişisel koruyucu ekipman) elimize geçen görüntülerde görüldüğü ve elimize gelen bilgiler doğrultusunda üzerinde bulunduğu görülmektedir. Elim kaza sonrasında herhangi bir KKDM Malzemesi üzerinden herhangi bir işlem yapılmamıştır. Kaza sonrasında yansıtılan görüntülerdeki olayların aktarıldığı gibi olmadığını belirtmek isteriz. Bu konudaki soruşturma sonuçlandığında tüm gerçekler net olarak açığa çıkacaktır.
GİMBİRDER – ( Gemi İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleki Eğitim ve Dayanışma Derneği ) olarak bu tür kazaların tekrarlanmaması için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettiğimizi, kaza sonrasında da merhumun ailesinin yanında her süreçte bulunduğumuzu belirtmek isteriz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.