ÇİFTLİKKÖY’DE SAMİDA RÜZGARI ESTİ

ÇİFTLİKKÖY’DE SAMİDA RÜZGARI ESTİ
Yayınlama: 04.08.2023
A+
A-

Çiftlikköy Belediyesi Yaz Festivali tüm hızıyla sürüyor. Yaz konserlerinin ikinci gününde Mokamp sahnesinde Yalova’nın sevilen genç seslerinden Burak Çubuk ve renkli performanslarıyla Grup Samida izleyenleri coşturdu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da izlediği ikinci gün konserleri, cover listesinde Mabel Matiz’den Antidepresan, Tan Taşçı’dan Yalan gibi yılın popüler şarkılarına yer veren Burak Çubuk’un şarkılarıyla başladı. Romantik şarkılarıyla izleyenlerden alkış alan Çubuk’a anı tabağı hediyesini Başkan Silpagar takdim etti.

BAŞKAN SİLPAGAR’LA SAMİDA’DAN KAĞIZMAN PERFORMANSI

Burak Çubuk’tan sahneyi devralan Karadeniz’in sevilen grubu Samida ise geleneksel şarkıları yorumladıkları çok sesli performanslarıyla gönülleri fethetti. Gürcü dilinde söyledikleri etnik şarkılarla sahnede farklı bir rüzgar estiren Samida grubu, Kağızman türküsünün bir kısmını Başkan Silgapar’la birlikte seslendirdi. Başkan Silpagar, üç kız kardeşten meydana gelen Samida’ya anı tabağı ve çiçek takdim ederken, grup üyeleriyle de bir süre sohbet etti.

“YAZ KONSERLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR”

Başkan Silpagar, “Mokamp’ta yaz konserlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Yalovamızın sevilen ismi Burak Çubuk ve sonrasında renkli müzikleri ve sahne performanslarıyla Karadeniz’in esintisini ilçemize taşıyan Samida Grubu’nun şarkılarıyla hep birlikte coştuk. Kağızman şarkısından bir kupleyi de Samida ile birlikte seslendirme mutluluğunu hemşerilerimle paylaştım. Hemşerilerimizi hafta sonunda da devam edecek olan konserlerimize bekliyoruz” diye konuştu. Çiftlikköy’de yaz konserleri, 4 Ağustos Cuma akşamı Azra ve Manuş Baba, 5 Ağustos Cumartesi akşamı Okan Yücel ve Alişan’la devam edecek. Konserlerin son günü olan 6 Ağustos Pazar akşamı Sept ve Yücel Arzen sahne alacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.