ÇİFTLİKKÖY’DE YAZ FESTİVALİ KONSERLERİ MUHTEŞEM BAŞLADI

ÇİFTLİKKÖY’DE YAZ FESTİVALİ KONSERLERİ MUHTEŞEM BAŞLADI
Yayınlama: 03.08.2023
A+
A-

Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Festivali’nin ilk gecesinde Grup Laçin ve Hakhan, muhteşem sahne performanslarıyla Çiftlikköylüleri coşturdu. 5 gün sürecek olan konserlerin açılşını Yalova’nın sevilen sanatçısı Hakhan yaptı. Mokamp alanına kurulan dev sahnede izleyicilerle sevilen şarkılarını seslendiren Hakhan’a programı sonrasında teşekkür plaketi ve çiçeğini Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar verdi.

GRUP LAÇİN İSTEDİ, BAŞKAN SİLPAGAR ŞEYH ŞAMİL OYNADI

Ardından sahneyi devralan yılların eskitemediği Grup Laçin, Çiftlikköylülere unutulmayacak bir gece yaşattı. Başkan Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Belediye Meclis üyelerinin de izlediği konserde Samsat Döveci, Eğlen Sunam, Kiziroğlu gibi sevilen şarkılarını söyleyen Grup Laçin, Bekar Gezelim şarkısını da izleyicilerle bir ağızdan seslendirdi. Grup Laçin üyeleri, 8 yıl önce Çiftlikköy’de verdikleri konseri hatırlatarak, Çiftlikköy’ün o zamandan beri büyük bir değişim geçirdiğini dile getirdi. Ardından Grup Laçin’in davetini kırmayarak sahneye çıkan Başkan Silpagar, Şeyh Şamil oyunu oynayarak Osman Aytunç’un Kafkas Kartalı (Şeyh Şamil) adlı şiirini seslendirdi. Çiftlikköylülerin alkışlarla taçlandırdığı Başkan Silpagar, konser sonrasında Grup Laçin üyelerine teşekkür plaketi ve çiçek hediyelerini takdim etti.

ÇİFTLİKKÖYLÜLER GRUP LAÇİN’LE COŞTU

Festivalin tüm hızıyla devam edeceğini dile getiren Başkan Silpagar, “Mokamp’ta 5 akşam sürecek yaz konserlerimize hepimizin yıllardır beğeniyle dinlediği Grup Laçin ve Yalovamızın değerli sanatçısı Hakhan’ın muhteşem performanslarıyla başladık. 8 yıl önce Çiftlikköy’e geldiklerinde sahnede Şeyh Şamil oyununu oynamıştık, onların isteklerini kırmayıp tekrar oynadık. Bu harika geceye katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyor, yarın akşam Samida ve Burak Çubuk konserine de bekliyorum” diye konuştu.

Festivalde 3 Ağustos akşamı 20:00’de Burak Çubuk ve Samida, 4 Ağustos Cuma akşamı Azra ve Manuş Baba, 5 Ağustos Cumartesi akşamı Okan Yücel ve Alişan, 6 Ağustos Pazar akşamı Sept ve Yücel Arzen sahne alacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.