ÇİFTLİKKÖY’DE YÜZLER GÜLÜYOR

ÇİFTLİKKÖY’DE YÜZLER GÜLÜYOR
Yayınlama: 16.01.2024
A+
A-

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la Hizmet – İş Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz’un imzaladığı toplu iş sözleşmesiyle, en düşük işçi maaşı 31 Bin 103 TL, evli ve iki çocuklu işçiler için en düşük maaşı 33 Bin 540,5 TL oldu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la Hizmet – İş Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz’un imzaladığı toplu iş sözleşmesiyle, en düşük işçi maaşı 31 Bin 103 TL, evli ve iki çocuklu işçiler için en düşük maaşı 33 Bin 540,5 TL oldu.  Çiftlikköy Belediyesi ve Çiftlikköy Belediyesi iştiraki Zirvekent A.Ş’ çalışanları imzalanan toplu sözleşme sonrasında belediye başkanı Ali Murat Silpagar’ı omuzlarda taşıdılar.

Toplu iş sözleşmesi Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde çalışanların katılımıyla imzalandı.

 

419818455 3233063890336366 8989980748899596923 n

İmzalanan TİS sonrasında açıklama yapan Hizmet-İş sendikası bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz” Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanlığımız ile Çiftlikköy Belediye Başkanlığı ve Zirvekent A.Ş. çalışanı emekçi dostalarımızı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandık. Emek En yüce Değerdir diyerek emeğe ve emekçiye vermiş olduğu değeri bordroya da yansıtan Çiftlikköy Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’’a tüm çalışanlarımız adına teşekkür ederiz.Selam olsun, emeğe ve emekçiye hak ettiği değeri verenlere. Selam olsun, işçinin ve emekçinin yüzünü güldürenlere” dedi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise yaptığı açıklamada ” Bugün yapmış olduğumuz toplu sözleşme ile belediyemizin daimi işçileri ve 969 sayılı KHK ile istihdam edilen belediye çalışanlarımızın en düşük maaşını 31 Bin 103 TL, evli ve iki çocuklu işçiler için en düşük maaşı 33 Bin 540,5 TL olarak belirledik. Ayrıca çalışanlarımızın tüm maaş kalemlerinde ciddi artışlar yaptık, kıdem haklarını düzenledik, bayram harçlıklarını Yüzde 900 arttırdık. Bizler dün olduğu gibi bugün de, bugün olduğu gibi yarın da halkımıza hizmet ettiğimiz kıymetli çalışma arkadaşlarımızın hakkını koruyarak, çalışma arkadaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz, dedik ve bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan mevcut Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın, Ak Parti’den tekrar Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi bekleniyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.