ÇİFTLİKKÖY’ÜN PARK VE BAHÇELERİ İÇİN YILDA 30 BİN BİTKİ ÜRETİLİYOR

ÇİFTLİKKÖY’ÜN PARK VE BAHÇELERİ İÇİN YILDA 30 BİN BİTKİ ÜRETİLİYOR
Yayınlama: 04.01.2024
A+
A-

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçenin park, bahçe ve yeşil alanlarında kullanılan dış mekan bitkilerinin üretiminin yapıldığı Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Üretim ve Depolama Tesisi’ni ziyaret ederek çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yılda ortalama 30 Bin bitki ürettiğini dile getiren Başkan Silpagar, “Kendi tesislerimizde cüzi maliyetlerle üretimini gerçekleştirdiğimiz gül, lavanta, biberiye, adaçayı, taflan, defne, kekik, nane gibi aromatik bitkilerimizi ilçemizin farklı yeşil alanlarında değerlendiriyoruz. Burada aynı zamanda geri dönüşümden elde edilen malzemelerle oturma banklarının, kamelyalar, çöp kovalarını da yeniden imal ederek ilçemizin parklarında bunları kullanmaya başladık. Dışarıdan alım yerine kendi öz kaynaklarımızı kullanarak, çalışanlarımızın çabalarıyla ilçemize katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

“YÜRÜYÜŞ YOLUMUZUN KENT MOBİLYALARINI KENDİMİZ ÜRETİYORUZ”

M.Akif Ersoy Mahallesi’ne yeni bir görünüm kazandıran 100. Yıl Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun yeşil alanları ve oturma gruplarının da burada yapılan çalışmalarla şekillenmekte olduğunu ifade eden Başkan Silpagar, “Yeni yürüyüş yolumuzun dış mekan bitkilerini burada üretiyoruz. Yürüyüş yolu çevresini de 4 metrelik ıhlamur, köknar, dişbudak, ladin, atkestanesi, akçaağaç gibi ağaçlarla donatacağız. Bu ağaçları da hibe yoluyla temin ediyoruz. Yine yürüyüş yolunda kullanacağımız oturma gruplarımız hazır durumda. Buradaki atölyemizde geri dönüşümden kazandırdığımız 50 adet oturma bankını bitirdik, kamelyalarımızın imalatı sürüyor. Kamelyası, bankları, çöp kovaları hep kendi üretimimiz ve bundan sonra da kent mobilyalarımızı bu şekilde üreterek ilçemize kazandırmayı planlıyoruz” diye bilgi verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.