DALINDAN MEYVE TERMAL’DE

DALINDAN MEYVE TERMAL’DE
Yayınlama: 12.08.2022
A+
A-
Termal Belediyesi’nin örnek çalışmalarından birisi olan Fehmi Görür Meyve Bahçesi’nde yer alan ağaçlar gelişimlerini sürdürüyor.

İlçe halkı ve Termal’e ziyaret için gelen vatandaşların oturup güzel zaman geçirebilecekleri, ayrıca dalından meyve yiyebilecekleri bir ortam oluşturulması amacı ile oluşturulan bahçede çok sayıda meyve türü yer alıyor.

Ağaçların bakımları ise periyodik olarak sürdürülüyor. Bu kapsamda mevsimlik bakım ve ot temizlik çalışması gerçekleştirildi. Termal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bahçede titiz bir çalışma ortaya koydular.

Birkaç sene içerisinde bahçedeki ağaçların çoğunun meyve vermeye başlamasının beklendiğini ifade eden Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ise, “Termal doğası ile ülkede eşine az rastlanan bir ilçe. Ayrıca Atatürk tarafından kurulan ülkenin ilk arboretumu da yine burada yer alıyor. Biz de bu anlamda bir meyve bahçesi oluşturmaya karar verdik. Fehmi Görür Meyve Bahçesi’ne çok sayıda meyve türünün fidanını diktik. Amacımız gerek ilçe halkımızın ve gerekse ilçemize gelen konuklarımızın güzel vakit geçirebilecekleri ve dalından meyve yiyecekleri bir ortam oluşturmaktı. Meyve ağaçlarımız hızla büyüyorlar. Türüne göre birçok ağacın 1-2 seneye kadar meyve vermeye başlayacağını biliyoruz. Özellikle çocuklarımız dalından kopardıkları meyveleri yerken bu bahçede gönülleriyle oyun oynayabilecekler” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.