EKOMAT’TA ÖDÜL PUANLARI ARTIRILDI

EKOMAT’TA ÖDÜL PUANLARI ARTIRILDI
Yayınlama: 21.07.2023
A+
A-

Çiftlikköy’de Ekomat geri dönüşüm projesinin ödül puanları arttırıldı. 14 Temmuz itibariyle kullanıcılar, Ekomat’a attıkları her cam şişe için 350 puan, plastik şişe için 100 puan, metal içecek kutusu için ise 150 puan kazanacak.

BAŞKAN SİLPAGAR, “PROJEYE TAM DESTEK VERİYORUZ”

Mobil uygulama ile ilçedeki Ekomat makinelerine barkod okutularak atılan cam, plastik ve metal içecek ambalajlarından para değerinde puan kazanılmasına yönelik uygulama ile biriktirilen içecek şişelerinin geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor. Projeye tam destek verdiklerini ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Ekomat ödül puanlarının artırılmasıyla Çiftlikköylülerin geri dönüşüme daha fazla teşvik edilmiş olduğunu söyledi.

İLK YIL ÇİFTLİKKÖYLÜLER EKOMATI’I 136 BİN KEZ KULLANDI

2022 yılında başlatılan Ekomat Projesi’nde ilk yıl Çiftlikköy’den 135 Bin 770 cam, metal ve plastik şişenin Ekomat’lar aracılığı ile geri dönüşümünün sağlandığını dile getiren Başkan Silpagar, 2023 yılının ilk 6 ayında ise toplam 72 Bin 243 şişenin geri dönüştürülmek üzere Ekomat’lara atıldığını dile getirdi.

“PROJE KAPSAMINDA PLASTİK ATIKLAR KIŞLIK MONTA DÖNÜŞÜYOR”

Başkan Silpagar, “Çiftlikköylü hemşerilerime projeye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Onların destekleriyle BİRCAM Vakfı, GCA ve Park Cam tarafından hazırlanan bu döngüsel ekonomi modeline katkı sağlıyoruz. Bu firmalar geri dönüştürülen cam kırıklarını, yeni cam içecek şişelerine; plastik atıkları kışlık monta; metal atıkları ise diş macunu tüplerine dönüştürüyor” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.