FARKINDALIK GÜNÜNDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

FARKINDALIK GÜNÜNDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ
Yayınlama: 21.03.2023
A+
A-

Yalova Belediyesi, 21 Mart Down Sendromlular Günü dolayısıyla çocukları, güzel bir etkinlikte bir araya getirdi. Oyun merkezinde düzenlenen etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 21 Mart Down Sendromlular Günü dolayısıyla bir alışveriş merkezi içerisinde yer alan oyun alanında çocuklar için etkinlik düzenledi. Oyun merkezinde düzenlenen etkinlik için çocuklar ve aileleri, belediye hizmet aracı ile alışveriş merkezine getirildi. Ardından aileleri ile birlikte oyun alanına gelen down sendromlu çocuklar, çeşitli elektronik oyun gruplarında yerini alarak doyasıya eğlendi.

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Down sendromlu çocuklar ve aileleri arasındaki ilişkiyi ve iletişimi güçlendirmek, stres ve yorgunluğu azaltmak, bireylerin topluma kazandırılmasını sağlamak için düzenlediğimiz farkındalık etkinliğinde çocuklarımız ve aileleri ile bir araya geldik. Etkinliğimizde, çocuklarımız, aileleri ile birlikte doyasıya eğlendi. Onları sevinç içinde görmek bizim için de mutluluk verici oldu” ifadelerine yer verildi.

Programın sonunda etkinliğe katılan çocuklara hediyeleri takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.