“FUTBOLA SİYASETİ ÇOKTAN BULAŞTIRDILAR.. ASFK BAŞKANI AK PARTİDEN MECLİS ÜYESİ ADAYI DEĞİL Mİ?”

“FUTBOLA SİYASETİ ÇOKTAN BULAŞTIRDILAR.. ASFK BAŞKANI AK PARTİDEN MECLİS ÜYESİ ADAYI DEĞİL Mİ?”
Yayınlama: 20.03.2024
A+
A-

YALOVA Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç günlerdir tartışılan haberlere ilişkin açıklamada bulundu. Kulüp Başkanı Oruç, Yalova Belediyesi tarafından yapılan açıklamayı ‘Talihsiz ve ayrımcı bir açıklamadır.’ diyerek yanıtladı.

“TALİHSİZ VE AYRIMCI AÇIKLAMADIR”

Sözlerine İstiklal marşının üç kıtası ile başlayan Başkan Oruç,’ Sözlerime İstiklal Maaşımızın 3 kıtası ile başlamak istiyorum. Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim; bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım. Değerli Yalovalı Hemşerilerim, Yalova Belediye Başkanı Sayın Musta Tutuk, “Yalovasporun adını taşayan her iki takım olan Yalovaspor ve Semt 77 Basket takımının galibiyetini tebrik ediyorum” gibi talihsiz ve ayrımcı ifade kulanılmıştır. Bizim tepkimiz Sayın Başkanın bizi tebrik edip etmemesi değil Yalovanın adını taşıyan ifade kullanmasıdır.’ dedi.

“ASFK BAŞKANI AK PARTİDEN MECLİS ÜYESİ ADAYI DEĞİL Mİ?”

YALOVA Yeşilova Spor Kulübünün görmezden gelindiğini ifade eden Oruç,’ Bal liginde oynayan Yalova’mızın değerli kulübü Yalova Yeşilova Spor’umuzu görmezden gelerek yapılan bu çifte standart üzerine ben de bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Değerli Yalova Yeşilova Spor taraftarı, biz sustukça, konuşmadıkça bize sürekli futbola siyaset karıştırmayalım diyenler önce aynada kendilerine bir baksınlar. AKSF Başkanı şuan Ak Parti Meclis üyesi kontenjan üyesidir. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Futbola siyaset karıştırmayın diyenler Yalova Spor ’un yönetimine baksınlar. Sizler Yalova Spor üzerinden siyaset yaparken iyi biz Yeşilova Spor menfaatleri için konuştuğumuzda mı kötü, siz boş verin bunları belediyeden maaşlarınız almaya bakın değerli bankamatik memurları. Yeşilova yeri gelir siyaset yapar, yeri gelir halkla iç içe olur bunu size soracak değiliz. Önceden cami siyaseti yapan zatlar şimdi kulvar değiştirip futbol içinden de siyaset yapmaya başladılar.’ dedi.

“BİR AĞACIN BAŞINDA 6 PERSONEL VAR”

YALOVA Belediyesinin personel sayısının çok fazla olduğunu ifade eden Oruç,’  Değerli Yalovalı hemşerilerim Bursa’nın Nilüfer ilçesinin nüfusu Yalova nüfusunun yaklaşık üç katı olmasına rağmen, Yalova Belediyesinin Personeli Nilüfer Belediye Personelinin yaklaşık 3 katıdır. Belediyeyi oy uğruna, seçim uğruna binlerce personelle doldurdular. Yalova’da budanacak bir ağacın başında 6 belediye personeli bekliyor. Bunlara şahit oluyorum görüyorum. Bu kadar iş güzarlık olmaz. Yine şahit olduğum olay Yalova Belediye Personeli Kadıköy Belediyesine bağlı olan caddeleri boyuyor. Maşallah Yalova Belediyesinde o kadar çok Personel var ki her yerdeler. Yalova Belediyesi Ali babanın çiftliği olmuş. Bize atıp tutanların çoğu panik halinde çünkü hepsi belediyeden para alan maaşlı bankamatik memurlarıdır. Ama rahat olun sizin maaşınızda 31 Mart tarihinde kesilecek. Sosyal Medyadan Fake hesap açıp şahsımı hedef gösteren ve olmayan şeyleri olmuş gibi yazan troller siz yazıp çizmeye devam edin biz çalışmaya ve başarmaya devam edeceğiz. Bizim Yalovaspor ve Semt 77 Basket takımıyla hiç bir sorunumuz olmaz aksine biz Yalova Spor ve Semt 77 Basket takımının başarısını tebrik ediyoruz. Biz ayrımcılık yapmayız aksine gurur duyarız. Fakat Bir Şehrin Belediye Başkanın bu tahlisiz açıklaması bizi derinden üzmüştür. Biz Yalova takımı değil miyiz?. Bizim başarımızı bilmeyenlere başarımızı anlatalım, göreve geldiğimizden bu yana sadece bir mağlubiyet alarak yolumuza doludizgin devam ediyoruz. Bal liginde başarılı bir performans sergileyerek Yalova Yeşilova Spor’un adını bütün Türkiye’ye duyurduk. Yalovamızı da en iyi şekilde temsil ediyoruz. Hedefimiz 5 yıl içerisinde de PTT 1 Lig. Biz başaracağız siz de izleyip göreceksiniz. Değerli Yeşilova taraftarı ve kıymetli dostlarım Bizi hedef gösterenler bundan sonra misliyle cevap alacaktır.’ dedi.

“21 MART CUMARTESİ GÜNÜ TÜM TARAFTARLARIMIZI TESİSİMİZE BEKLİYORUZ”

Yalova Yeşilova Spor Kulübünü görmezden gelenlere sandıkta da kendilerinin hesap soracağını ifade eden Yalova Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç,’  Takımımızın başarısını hazmedemeyenleri, Takımımızı görmezden geleni, bizde 31 Mart’ta sandığa giderken görmeyeceğiz. 23 Mart Cumartesi günü saat 21:45’te Kulüp Tesisimizde toplantı yapacağız Herkesi bu önemli toplantımıza bekliyoruz. ‘ diye konuştu

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.