GELECEK’DEN GENEL BAŞKANA ZİYARET

GELECEK’DEN GENEL BAŞKANA ZİYARET
Yayınlama: 02.03.2023
A+
A-

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, il yöneticileriyle birlikte Dünya Uygur Kongresi İngiltere Direktörü Rahima Mahmud ile birlikte Ahmet Davutloğu’nu ziyaret etti.

Etnik müzik sanatçısı Rahima Mahmud’un Türkiye’ye geldiğini söyleyen Kürşat Emre Çandır, Genel Merkez Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç.Dr. Selçuk Özdağ ve Merkez İlçe Başkanı Metin Fitoz ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret ettiklerini söyledi.

Ziyaretle ilgili olarak açıklama yapan Çandır”Dünya Uygur Kongresi İngiltere Direktörü, kıymetli gönül dostum, etnik müzik sanatçısı Sn. Rahima Mahmud Hanımefendi Türkiye’ye geldi. Kendileri ile birlikte, Genel Merkez Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanımız Sn. Doç.Dr. Selçuk Özdağ ve Merkez İlçe Başkanımız Sn. Metin Fitoz Bey ile, Genel Başkanımız Sn. Prof Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret ettik. Uygur meselesinin tüm dünyada daha yüksek sesle dile getirilmesi maksadıyla, Gelecek Partisi Yalova Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’mızın hazırlamış olduğu raporu Sn. Genel Başkanımıza taktim ettik.” diyerek şöyle konuştu.

“Uygur Türkleri, birkaç milyar dolarlık swap anlaşması uğruna görmezden gelinemez. Sistematik bir biçimde ayrımcılık ve soykırıma tabi tutulamaz. Yurtlarından edilen, 25 yaş üzeri kadınların doğum hakları ellerinden alınan, ağır şiddetle açlığa mahkum edilen ve aziz milletimizin mensupları olan Uygur Türkleri meselesini birileri görmese de biz göstermeyi sürdüreceğiz. Tek millet, tek vatan söylemi lafla olmaz. İngiliz Hükümeti’nin Olimpiyatları boykot ettiği bir noktada biz swap anlaşmalarını imzaladık. Kaşkarlı Mahmut’un torunlarına yakışmıyor..”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.