“GÜÇLÜ KADIN HİKÂYELERİ” LANSMANI YAPILDI

“GÜÇLÜ KADIN HİKÂYELERİ” LANSMANI YAPILDI
Yayınlama: 03.09.2023
A+
A-

Kadın dayanışması ile ilgili farkındalık çalışmaları yapan Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği (KATFA-DER) tarafından Yalova Belediyesi’nin destekleriyle “Güçlü Kadın Hikayeleri” proje lansmanı gerçekleştirildi.

 

KATFA-DER tarafından hayata geçirilen “Güçlü Kadın Hikayeleri” proje lansmanı Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Lansman programına Yalova Vali Yardımcısı Aziz Mercan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk ile diğer protokol mensupları, kadın kooperatifi mensupları ve dernek üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan KAFTA-DER Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu, yaptığı açıklamada, “Kadının gücünün aslında ne kadar önemli olduğunu, kadın isterse başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını görmek bizleri mutlu ediyor. Aynı zamanda bu gibi çalışmalar diğer kadınlara da rol model olmaktadır. Zaten bizim de birinci hedefimiz güçlü kadınları gündeme getirerek fark edilmelerini sağlamaktır”dedi.

Başkan Mustafa Tutuk da gecede bir konuşma gerçekleştirdi. Yalova Belediyesi olarak kadın dayanışmasına tam destek verdiklerini belirten Başkan Tutuk, bu gibi organizasyonları da önemsediklerini bildirdi. Kendisine takdim edilen teşekkür plaketini eşi Gökşen Tutuk ile birlikte alan Başkan Mustafa Tutuk, “Toplumumuzda diğer kadınlarımıza rol model olacak ‘Güçlü Kadın Hikayeleri’nin yer aldığı lansmana katılım sağladık. 9 başarılı kadının hikayeleri burada yer alıyor. Hepsinin hikayesi farklı. Buradaki kadınlarımız diğer kadınlarımıza da rol model olacak. Derneğimiz çok önemli bir projeyi hayata geçirmiş. Ben tüm başarılı kadınlarımızı kutluyorum. Yalova Belediyesi olarak kadın dayanışmasına tam destek veriyor, kadınlarımızın toplumumuzun her alanında var olmasını diliyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Ey kahraman Türk kadını. Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” şeklinde konuştu.

Gecede iş dünyasında ve alanında başarılı çalışmalar yapan kadınlara da teşekkür plaketleri takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.