“KARAYOLUNU GÖRMEYEN KAMERALAR, ARA YOLLARI SEKTİRMİYOR ?”

“KARAYOLUNU GÖRMEYEN KAMERALAR, ARA YOLLARI SEKTİRMİYOR ?”
Yayınlama: 12.10.2022
A+
A-

KARAMÜRSEL‘de, İlçe emniyet trafik müdürlüğüne vatandaşın tepkisi dinmiyor. İlçe halkı,’ Ekonomik olarak zor dönemden geçerken mahallemizde emniyet kemerinden ceza yiyoruz. Bu kadar olmaz, pes’ dedi.

İlçe emniyet müdürlüğü tarafından deyim yerinde ise ‘uçan kuşa ceza’ mantığının devam ettiğini belirten ilçe halkı, trafik şube müdürlüğüne tepkilerini dile getirdiler. Her şeyin güllük gülistanlık gibi olduğunu belirten ilçe sakinleri,’ İktidar temsilcileri mi bu insanları uyarır. Kocaeli İl Trafik Şubesi mi uyarır bilemiyoruz. Karamürsel’de uçan kuşa trafik şube müdürlüğünce ceza kesilmektedir. Emniyet kemerinin önemini ve bilincini bilen insanlarız. Evimizin önünde arabaya biner binmez emniyet kemerinden ceza geliyor. Akıl işi değil. Kayacık cami mevkisinde emniyet kemerini görenler, sanıyoruz ki yol boyunca park eden araçları görmezden geliyor.’ dediler.

‘BU İŞTE BİR TERSLİK VAR’

İLÇEDE otopark ve minibüs güzergahlarının yanlış olduğunu, ilçede artık bir çok şeyin değişip, planlamanın tekrar yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar,’ Bizler polislerimizi her zaman sevdik, sevmeye de devam edeceğiz. Fakat artık basit şeylerden lütfen ceza yazmayınız. Karamürsel girişinden, merkez çıkışına kadar araçlar park halindedir. Karamürsel merkez ışıklardan sahil yoluna inen bölge yasak olmasına rağmen park halindedir. İlçenin en önemli sorunu trafik problemiyken, ilçe emniyet müdürlüğü uçan kuşa ceza yazıyor. Peki soruyoruz Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube görevini yerine getiriyor mu ? Millet mahalle arasında, evinin önüne araç park ederken ceza kesiliyor. Vasiye Nine bölgesinden yola çıkarken, yola kontrollü çıkmanızın imkanı yok. Çünkü ana yol, artık otopark yolu gibi olmuş, Bu ilçenin en önemli sorunu oto parktır. Ekonomik olarak ülke olarak zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde, böyle basit cezalardan artık bıktık. Vatandaş olarak merak ediyoruz. İlçemizde ki kamera sistemleri çalışmıyor mu? D-130 yoluna park eden araçlardan harika bir gelir elde edilebilir. Oda yetmiyorsa, minibüs sürücülerin manevralarına, güzergahlarına bir bakın buradan da harika bir gelir elde edilebilir. Artık yeter. İlçede fahri müfettiş tarafından ceza yazılıyor ise de ilgili kişiyi artık uyarın. İlçenin siyasi temsilcileri ya bu konuya el atsın, yada sahipsiz olduğumuzu bir kez daha görelim. Bizler bu konuyu artık daha üst makamlara taşıyacağız. Seçim günü geldiğinde bizlere ilgilenmeyen siyasetçileri de düşünüp, şapkamızı önümüze koyalım.’ sözlerine yer verdiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.