‘KORKMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ !’

‘KORKMAYACAĞIZ, YILMAYACAĞIZ !’
Yayınlama: 31.07.2022
A+
A-

Yalova‘nın çevre sorunlarına duyarlı sivil toplum Yalova Platformu son günlerde gündeme gelen yeni Yalova Valiliği inşaat alanındaki ağaç katliamına sessiz kalmayarak, söz konusu bölgeye yaklaştırılmadıklarını ifade ettiler.

Yalova Platformu yaptığı açıklamada,’ Serbestçe haber veya fikir alma ya da verme özgürlüğü anayasamızın 26. maddesinde güvence altına alınmış en temel hak ve özgürlüklerimizden biridir. Bu hak ve özgürlüğümüz bir kez daha
keyfi olarak güvenlik güçlerince elimizden alınmıştır. 29 Temmuz Cuma günü Yalova Platformu üyeleri son günlerde basında ve sosyal medyada çokca haber konusu olan yeni Yalova Valilik inşaat alanını görmek amacıyla bölgeye gitmiş fakat güvenlik güçleri tarafından bu alanın yanından geçen kaldırıma ulaşmamız dahi engellenmiştir.
Anayasamızın güvence altına almış olduğu en temel hak ve özgürlüklerimizin bu şekilde keyfi olarak engellenmesini asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Korkmayacağız, yılmayacağız, haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.’ sözlerine yer verdiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.