MAHALLELİ BİRLİKTE ORUÇ AÇTI

MAHALLELİ BİRLİKTE ORUÇ AÇTI
Yayınlama: 20.03.2024
A+
A-

Altınova Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftar organizasyonlarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Hürriyet Mahallesi’ndeki iftarda vatandaşlar, birlikte oruç açmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadılar.

Hürriyet Mahallesi sakinleri, Hükümet Konağı arkasında gerçekleştirilen Altınova Belediyesi’nin geleneksel iftarlarında mahalle sakinleri bir araya gelerek birlikte oruç açma imkânı buldu.

Masaları tek tek dolaştılar

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua ile başladı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet ettiler.

“Yaşayarak öğreniyor”

Toplu iftarlar sayesinde vatandaşların aynı duyguda buluştuğunu, birlik ve beraberliğin pekiştiğini söyleyen Başkan Oral, “Böylesi etkinlikler çocuklarımız ve gençlerimiz için de oldukça önemli anlardır. Çocuklarımız birlikte oruç açmanın faziletini öğreniyorlar. Birliği, beraberliği, paylaşmayı yaşayarak anlıyorlar. Bizlerle birlikte oruç açtığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.