MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI GİRAY’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI GİRAY’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Yayınlama: 25.01.2023
A+
A-

CHP Yalova İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, CHP Yalova Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Sinan Giray, çalışmaları ile ilgili Gazete Akkent’e açıklamalarda bulundu.

Siyasi tecrübe ve bilgi birikime sahip olan Giray, Yalova’ya milletvekili olarak hizmet etmekten onur ve gurur duyacağını belirterek,’Siyasete 1987 yılında SHP Gençlik komisyonunda görev alarak başladım. Partinin çeşitli kademelerinde yönetici ve delege olarak görev yaptım. 1995 yılında Cem Vakfı Yalova Şubesini kurdum ve 20 yıl başkanlık yaptım. Yalova’mıza, ülkemize örnek olabilecek Cem Evi kazandırmanın öncülüğünü yaptım. Sonrasında Cem Vakfı Genel Merkezinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Yalova Kent Konseyinde iki dönem Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptım. 2009 Yerel seçimlerinde Yalova Belediye Başkanı kontenjanından meclis üyesi adayı oldum. 2009-2014 yılları arasında STK’lar ve Kültür İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Danışmanı olarak görev yaptım. 2014 yılında Yalova belediye Başkanıı kontenjanından Belediye Meclis Üyeliğine seçildim ve CHP Meclis Üyesi olarak beş yıl görev yaptım. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim. İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.’ dedi.

YALOVA’YA HİZMET İÇİN VARIM

Siyasi ve STK’lar ile sürekli iç içe olduğunu, oturan değil sürekli sahada ve vatandaşının, esnafının yanında olacak bir profil ile Yalova’ya hizmet etmek istediğini belirten CHP Yalova Milletvekili Aday Adayı Sinan Giray,’ Yalova’ya canı ile bağlı bir insanım. Yalova’nın STK’larını iyi tanıyan, Yalova esnafını ve halkının iyi analiz eden bir insanım. Yalova’nın neye ve hangi yatırıma ihtiyacının olduğunu bilen bir insanım. Ben Ankara’da, Yalova’mızı temsil etmek istiyorum. Biz Ankara’yı boş yere su yolu yapanlardan değil. Yalova’ya yatırım getirebilen, Yalova için eser bırakabilen bir profil çiziyoruz. Bu yüzden Yalova’mıza milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin onayı ile inşallah milletvekili olarak gösterilirsek ve milletimiz bizi bu makama layık görür ise ilimiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi.

SAHA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

Saha çalışmalarına başladıklarını da söyleyen Giray,’ Saha çalışmalarımıza başladık. Ev, esnaf ve vatandaş ziyaretlerimiz aralıksız olarak devam ediyor. Halkımızla sohbet ediyor, sorun ve isteklerini dinliyor not ediyoruz. Göreve geldiğimiz takdirde yapabileceğimiz çalışmaları şimdiden analiz ediyor ve raporluyoruz.’ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.