‘SESİMİZİ DUYAN VAR MI?’ HABER:EMRE CAN KAZMALI

‘SESİMİZİ DUYAN VAR MI?’ HABER:EMRE CAN KAZMALI
Yayınlama: 19.02.2023
A+
A-

TÜRKİYE‘nin unutamayacağı Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanan deprem felaketi sonrası, Karamürsel’de bulunan özellikle eski yapılarda yaşayan vatandaşlar Gazete Akkent‘e özel açıklamalarda bulundu.

 İLÇEDE TÜM YAPILAR DENETLENMELİDİR

İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerektiğini ve ilçede 40-50 yıllık binaların miadını doldurduğunu söyleyen vatandaşlar,’ 1999 Marmara Depreminde Karamürsel olarak oldukça yara aldık. Şimdi Kahramanmaraş ve çevre illerde gerçekleşen depremden de yara aldık. İlçemizde çok sayıda 40-50 yıllık binalar mevcut. Yeni yapılanda dâhil olmak üzere tüm binalar tekrar denetlenmelidir.’ dediler.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KAZANMALIDIR’

İLÇEDE ‘Kentsel dönüşümün ivedilikle hız kazanması gerektiğini söyleyen ilçe halkı,’ Kentsel dönüşüm bazı mahallelerde başladı. Fakat bunu müteahhit firmalarla anlaşarak yapılabiliyor. Burada vatandaş yalnız bırakılıyor. Bir bina 12 katlı, müteahhit yıkıp yenisini yapıyor fakat her daireden üste 700 Bin TL ücret istiyor. Apartmanın tamamı emekli kesim bu rakamları nasıl karşılayacak. Bırakın bankalar bile emekli kesime bu kadar kredi vermiyor. Verseler de geri ödemesini nasıl yapacaklar. Beklenen İstanbul depremi ile bizlerde ölüme mi terk edileceğiz.’ dediler.

‘SESİMİZİ DUYMAYANLARA, SANDIKTA SESİMİZİ DUYURACAĞIZ’

Devlet ve millet el ele diyenlere seslenen ilçe halkı,’ Devletimiz ve milletimiz el ele verip bir şekilde eski binalar ivedilikle yenilenmelidir. Miadını doldurmuş binalar olası depremde yok olacaktır. Son yaşanan deprem ile birlikte bizlerinde korkuları arttı. Ülkemizde yayınlanan fay hattında Gölcük ve komşumuz Altınova gözükmektedir. Bizler bu iki ilçe sınırları içerisindeyiz. Yetkililer sesimizi duyar mı bilmiyoruz. Ama birilerinin bir adım atması gerekmektedir. Bizlerin sesiniz duymayan yetkililere, bizlerde sandıkta sesimizi gür bir şekilde duyuracağız.’ diye konuştular.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.