Şeyh İkrime Sabri: Mescid-i Aksa’yı Koruyacağız

Şeyh İkrime Sabri: Mescid-i Aksa’yı Koruyacağız
Yayınlama: 27.05.2023
A+
A-

Cuma namazını Yalova Merkez caminde kılan ve namaz sonrası kısa bir konuşma yapan Şeyh İkrime Sabri Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik artan baskıların ve saldırıların onları asla yıldırmadığını ifade ederek, “Yahudi yerleşimcilerin işgalci güvenlik güçlerinin desteğini alarak Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdikleri saldırılar bizi yolumuzdan döndüremez. Asla kötümser değiliz, asla korkmuyoruz ve asla teslim olmayacağız” ifadelerini kullandı.

MESCİD-İ AKSA’YI KORUYACAĞIZ
İşgalcilerin asıl hedefinin Mescid-i Aksa’yı tamamen kendi kontrolleri altına almak olduğuna vurgu yapan Şeyh Sabri , “Asıl hedeflerine ulaşmak için belirli aşamalardan geçmeye çalışıyorlar. İsrail, yaptıklarıyla Aksa’yı Müslümanlar ve Yahudiler arasında zaman ve mekan olarak bölmek istiyor. Belirli zamanlarda sadece Yahudiler ibadet edecek ve bu saatlerde Müslümanların girişi yasak olacak.

resim 2023 05 27 133949200

Bu şimdiye kadar olmadı ve olmayacak. Mescid-i Aksa’da bir mekanın tamamen kendilerine ait bir ibadet yeri olarak ayrılmasını istiyorlar. Mescid-i Aksa’ya baskınlar düzenliyorlar ama bunu sadece işgalcilerin güvenlik güçlerinin koruması ve desteğiyle yapabiliyorlar. Filistinliler de Mescid-i Aksa’yı tüm güçleriyle korumaya devam ediyor ve edecek” dedi.

Türkiye, Filistin konusunda tek yumruk”
Türkiye’de Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda büyük bir duyarlılığın olduğunu belirten Şeyh İkrime Sabri , “Kudüs konusunda, Türkiye’de bütün Müslümanlar, Türk Milleti olarak tek yumruk. Filistin ve Mescid-i Aksa, Kudüs konusunda böyle” diye konuştu..

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.