SİİRT VAKFI YALOVA GENÇLİK KOLLARI MESUT BİRGEALP’A EMANET

SİİRT VAKFI YALOVA GENÇLİK KOLLARI MESUT BİRGEALP’A EMANET
Yayınlama: 13.03.2023
A+
A-

Siirt Vakfı Yalova Gençlik Kolları Başkanlığına Yalova’nın tanınan ve sevilen gençlerinden Mesut Birgealp getirildi.

Yalova’daki nüfusu her geçen gün artan Siirtlilerin birlik, beraberlik ve dayanışma noktası haline gelen Siirt Vakfı Yalova Şubesi’nde gençlik kolları başkanlığına hemşerileri tarafından sevilen ve tanınan bir isim olan Mesut Birgealp atandı.

2015 yılında kurulan Siirt Vakfı Yalova Şubesi, il genelinde birçok sosyal yardım ve etkinlikleri ile adından söz ettiriyor. Vakıf Şube Başkanı Cengiz Özçiçek yönetim kurulu önderliğinde toplanan Siirtli gençler çiçeği burnunda başkana destek vermek için Vakıf binasında toplandılar.

Yapılan dualar ile başlayan toplantıda gençlere hitaben konuşan Başkan Özçiçek, “Kadim bir kültürden gelen geleneğimizi, örfümüzü birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek, tasada ve sevinçte bir olmak, bir araya gelmek, hayırlı işler yapmak için bir arada bulunuyoruz. Amacımız; Siirtliler olarak Yalova’ya değer katmak bunu da siz kıymetli gençlerimiz ile birlikte yapmak. Bizler Yalova’da kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda var gücümüzle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Karşımda bu kadar genç ve kalabalık hemşeri topluluğunu görmek beni fazlasıyla mutlu edip duygulandırdı. Rabbim eksikliğinizi göstermesin. Bu bağlamda gençlerimize öncülük edecek ve Vakfımızın çalışmalarında çıtayı yükselteceğine inandığımız sizlerin de sevip saydığı Mesut Birgealp’ı Siirt Vakfı Genel Merkez Başkanımız Zeki Akyüzlü’nün de onayları ile Gençlik Kolları Başkanlığına atama kararı aldık. Kendisine bu görevi kabul edip elini taşına koyduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Mesut Birgealp ise yaptığı konuşmada: “Gençler bu memleketin bugünleri ve yarınlarıdır. Bugün burada güzel projeler üreterek genç arkadaşlarımızı güzel yarınlara taşımak istiyoruz. Yalova’da huzurun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin önemli bir aktörü olmak istiyoruz. Gençlik Kolları olarak genç arkadaşlarımızın yaşam kalitesine katkı sağlayacak eğitimler, paneller, konferanslar ve sosyal yardımlar düzenlemek istiyoruz. Tarafıma bu görevi layık gören başta Siirt Vakfı Genel Merkez Başkanımız Zeki Akyüzlü ve Siirt Vakfı Yalova Şubesi Başkanı Cengiz Özçiçek’e yönetim kuruluna ve tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Bu dayanışmamız birliğin beraberliğin dayanışmanın yardımlaşmanın sembolü olsun inşallah” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.