SİLPAGAR, ORHANGAZİ’DE YÜCEL ARZEN’LE SAHNEYE ÇIKTI

SİLPAGAR, ORHANGAZİ’DE YÜCEL ARZEN’LE SAHNEYE ÇIKTI
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

 

Orhangazi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yıldönümü dolayısıyla Orhangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtuluş Haftası Şenlikleri’ne katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Ünlü Sanatçı ve Milletvekili Yücel Arzen’le birlikte Abdurrahim Karakoç’un İncitme adlı şiirini seslendirdi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın davetine icabet ederek Orhangazi Kültür Merkezi’ndeki etkinliklere katılan Başkan Silpagar, Yücel Arzen’in açılışını yaptığı etkinlikleri coşkuyla izledi. Arzen, ekibiyle birlikte sahnede Necip Fazıl Kısakürek, Gevheri gibi üstadların şiirlerinden bestelediği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Yücel Arzen’in sahneye davet ettiği Başkan Silpagar, Kafkas dansıyla selamladığı Orhangazili izleyicilere Arzen’le birlikte İncitme adlı şiiri okudu. Yücel Arzen’in Yahya Kemal Beyatlı’nın Türk Marşı şiirini bestelediği Türkiye Yüzyılı eseriyle taçlanan gecenin finali ise Sakarya Türküsü ile muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Konser sonrasında Yücel Arzen’e Başkan Aydın tarafından plaket takdim edildi.

Orhangazi’de güzel bir kutlama akşamı geçirdiklerini dile getiren Başkan Silpagar, “Geçtiğimiz ay Çiftlikköy’de yaptığımız Yaz Konserleri’nde Yücel Arzen’i Orhangazi Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aydın’la birlikte izlemiştik. Şimdi iade-i ziyaret yapmış olduk, çok güzel bir gece oldu. Ben de Orhangazili hemşerilerimizin kurtuluş yıldönümlerini kutluyorum, çok değerli bir başkanları var, diliyorum daha nice hizmetlerle bu güzel kenti daha da güzelleştirecek, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.